company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Tachov nabídl ideální podmínky pro soustředění, slávistky naběhaly stovky kilometrů i schodů

Tachov nabídl ideální podmínky pro soustředění, slávistky naběhaly stovky kilometrů i schodů PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 27 Červenec 2017 09:36

 

Házenkářky Slavie Praha uzavřely ve čtvrtek 27. července druhý blok přípravy na novou sezonu, ve které budou chtít vylepšit čtvrté místo ze základní části česko-slovenské interligy a stříbro z českého play-off. Po úvodním prvním týdnu tréninků v hale a na atletickém oválu v Edenu, i na běžeckých tratích v Praze-Hostivaři se tým trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky vydal na jedenáctidenní tréninkový kemp do západočeského Tachova.

 

 

Slávistky na začátku "výšlapu", který se nakonec natáhl na 28 kilometrů.

 

Pražanky našly ve dvanáctitisícovém městě 54 kilometrů západně od Plzně a 11 kilometrů od česko-německé hranice téměř ideální podmínky. „Měli jsme zde k dispozici atletickou tartanovou dráhu, fotbalové hřiště, ale i kopec sjezdovky. Využili jsme také plavecký areál s perličkovými koupelemi, vířivky a podvodní tryskové masáže a samozřejmě saunu. Všechna sportoviště pod správou města Tachova jsou moderní a ve vynikajícím stavu. Jen hala a posilovna by potřebovaly zmodernizovat,“ popisuje trenér úřadujících vicemistryň republiky Richard Řezáč.

 

Denní program? Tři bloky především fyzické přípravy, obden dokonce čtyřfázový program. Samozřejmostí se stala přítomnost maséra Dušana Kožehuba a dokonalá rehabilitace nejen pod jeho rukama, ale také všech regeneračních možností v plaveckém areálu. „Musím děvčata pochválit za odpovědný přístup a neutuchající pozitivní atmosféru, s takto stmelenou a dobře naladěnou partou jsem se ještě nesetkal,“ chválí slávistky kouč Řezáč.

 

Rehabilitace v tachovském bazénu.

 

Zpestřením náročného tréninkového pobytu byl i každoroční „výšlap“, tentokrát do okolních kopců Českého lesa. „Popravdě, nečekal jsem, že se výlet natáhne až na 28 kilometrů. Přestože dorazila všechna děvčata na večeři v plánovaném čase, bylo na nich vyčerpání vidět. Obrat v náladě jim změnila informace, že jim druhý den odpouštíme každodenní sedmikilometrový ranní předsnídaňový výběh,“ doplňuje Řezáč. Jeho trenérský kolega František Štika kontruje a vysvětluje: „Změnu jsem pro holky diplomaticky vyjednal na trenérovi v posledních kilometrech pochodu, kdy neměl sílu oponovat.“

 

„Dukelský veterán Franta si zaslouží velký respekt, protože posledních šest kilometrů došel pouze v ponožkách a s botami v ruce. Šli jsme lesem, polními cestami, potoky i po silnici a v závěru jsem nás jako osoba na ‚špici‘ naší mužské tříčlenné skupiny zavedl do bažin. Naše ‚manekýny‘ nám po večeři sdělily, že pár metrů vedle mokřin a bláta byla vyšlapaná dobrá cesta, ale jsem si skoro jistý, že by nám to neřekly, ani kdyby stály opodál… František toho v závěru pochodu už moc nenamluvil a pokud už promluvil, nedá se to publikovat,“ podotýká se smíchem prezident DHC Slavia Praha Richard Toman.

 

Ten také kromě inspekce za týmem vedl diplomatická jednání na tachovské radnici, kde se setkal se starostou Tachova Jiřím Stručkem a místostarostou pro kulturu a sport Petrem Vránou. „Povídali jsme si o financování sportu a problémech Tachova s převodem sportovní haly od tělovýchovné jednoty pod správu města. Jako rezortní centrum Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy i my máme zájem na tom, aby se hala zmodernizovala a stala důstojnou součástí zbývajících sportovišť, která město Tachov spravuje,“ říká Richard Toman, který na oplátku pozval pány starostu a místostarostu na trénink předního českého ženského házenkářského klubu. „A byli bychom rádi, kdybychom se po roce znovu sešli na sportovním kempu tady v Tachově,“ uzavírá Toman.

 

Tréninkový proces „rozsvítila“ také jedna zajímavá výzva. Soutěž o co nejrychlejší vyběhnutí na tachovskou rozhlednu Vysoká, která získala ocenění Stavbu roku Plzeňského kraje 2016 a Cenu architektů 2016. Rekord pokoření 144 schodů činí 22,04 sekund. Ten slávistky sice nepokořily, nejrychlejšího času dosáhla Nikola Motejlová –  26,20 sekund.

 

Pokoř a vytvoř rekord. Slávistky pod tachovskou rozhlednou.

 

„Ještě jednou chci všem hráčkám poděkovat za parádní přístup, teď jim dopřejeme třídenní volno a hned v pondělí startujeme další týdenní mikrocyklus, ve kterém se již budeme věnovat i herní spolupráci dvojic, trojic a dalším kombinacím,“ upozorňuje trenér Richard Řezáč a vypočítává: „Bylo to hodně náročné soustředění, vždyť každá z hráček naběhala přes sto kilometrů, o navzpíraných tunách v posilovně a tělocvičně ani nemluvě, ale musíme udělat maximum pro postup do druhého kola Poháru EHF a navíc, jak je známo, z letní přípravy ‚žije‘ tým minimálně do vánoční pauzy.“

 

O dalším průběhu letní přípravy, přátelských zápasech, turnajích, vyjednávání s prvním pohárovým soupeřem běloruským Minskem bude vedení DHC Slavia informovat v samostatných článcích.

 

Tým házenkářek Slavie se starostou a místostarostou Tachova.

 

Příprava v tachovské hale.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Červenec 2017 09:43
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.