company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Představujeme nové hráčky Slavie: Tereza Chovancová

Představujeme nové hráčky Slavie: Tereza Chovancová PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 30 Srpen 2017 07:02

 

Dvaadvacetiletá Tereza Chovancová přichází na pozici spojky ze Sokola Poruba. Jejím mateřským oddílem je Sokol Hrabůvka. Tereza přiznává, že bojuje s nástrahy velkoměsta a dopravy po ní. Těší ji, že poznává trenérské metody tandemu Řezáč-Štika. V nové sezoně by ráda vyhrála všechny domácí trofeje.

 

Co vás vedlo k přestupu do Slavie a jak dlouho jste s vedením klubu jednala?

S vedením Slavie jsem jednala asi měsíc. Absolvovala jsem třídenní kemp, který organizoval trenér Richard Řezáč. Domů jsem již odjížděla s přestupním lístkem a bylo už jenom na mě, jak se rozhodnu. Rozhodování pro mě bylo na jednu stranu „jasné“, protože mi v Porubě skončila smlouva. Na druhou stranu to pro mě bylo velice těžké. Znamenalo to nechat rodinu i přítele v Ostravě. V minulé sezóně jsem podstoupila operaci plastiku předního křížového vazu. Největší sen byl, abych se vrátila zpět na hřiště a dělala to, co mě baví a naplňuje. Rodina i přítel mě podpořili, což mi k rozhodnutí pomohlo.

 

Foto: Ladislav Nussbauer

 

Je pro vás působení ve Slavii posunem v kariéře?

Každá změna působiště se dá považovat za posun v kariéře. Každý nový trenér vám dá něco nového, protože všichni používají jiné metody trénování a využívají zkušenosti, které po svou dobu trénování či hraní získali.

 

Jaká byla „aklimatizace“? Šlo vše podle představ a už se cítíte součástí týmu?

Aklimatizace proběhla bez problému. V týmu se cítím dobře, baby jsou kamarádské a ochotné ve všem pomoct či poradit. Řekla bych, že tým společně s vedením funguje, tak jak má.

 

Jak na vás působí zázemí klubu a je na odpovídající úrovni?
Klub mi poskytnul ubytování pět minut od haly, kde bydlíme společně s dalšími spoluhráčkami. Hala je prostorná a cítím se v ní dobře. Šatnu máme novou po rekonstrukci. Musím říct, že je velice pěkná a máme v ní vše, co potřebujeme. V blízkosti máme fotbalový, hokejový i plavecký stadion. Kousek za fotbalovým stadionem se nachází nákupní centrum Eden. Je to tady všechno blízko, což je pro mě jako „neznalce“ Prahy výhodou.

 

Co bude nejdůležitější, aby si družstvo takzvaně sedlo? Aby fungovalo tak, jak má?

Převážně plnit pokyny a rady trenérů. Podporovat jedna druhou, vyvarovat se školáckým chybám v zápase. Držet spolu za dobrého i špatného stavu. Být tým navenek i na hřišti – to je pro výkon velice důležité.

 

Jaký cíl si v nové sezoně dáváte osobně? A jaký s týmem?
Mým osobním cílem je, abych se výkonnostně posunula zase o kousek dál a především byla zdravá. Osobní cíl se váže na cíl týmu. Společným a zároveň největším cílem týmu je získání titulu v česko-slovenské MOL lize, tak potom v samostatném play-off. Dalším cílem je vyhrát Český pohár a být úspěšné v Poháru EHF, kde nás čekají Bělorusky.

 

Je v možnostech týmu bojovat o prvenství v česko-slovenské MOL lize a zároveň o český titul?
Určitě ano. Jsme mladý tým, který když potáhne tzv. za jeden provaz, tak má šanci bojovat o prvenství ve všech domácích soutěžích.

 

Jedním z trenérů je bývalý reprezentant a vítěz Poháru mistrů evropských zemí s Duklou Praha František Štika, má pro vás určité kouzlo spolupracovat s bývalým hráčem špičkové úrovně?

Přiznám se, že při příchodu do Slavie, jsem netušila, s kým mám tu čest. Jeho tréninky společně s Richardem Řezáčem se mi líbí. Každý z nich má jiné metody trénování a společně se parádně doplňují.  Věřím, že mi předá ještě hodně zkušeností.

 

Čemu se věnujete mimo házené? Studujete nebo pracujete? Co a kde?
Momentálně studuji třetí ročník Vysoké škole báňské v Ostravě, od září nastupuji brigádně do prodejny Decathlonu vP raze na Chodově.

 

Jaké jsou vaše zájmy, koníčky? Něco neobvyklého? Skok padákem? Nebo pletení?
Když mám volno více než dva dny (což skoro nemám :-) chodíme s přítelem na „hory“. Baví mě to, i když je pravda, že u toho „brblám“. Než jsem se odstěhovala do Prahy, jezdívala jsem s kamarády do Rajnochovic, kde jsme trávili víkendy plné zábavy. Mám ráda jízdu na kolečkových bruslích i na kole, další různé sporty, sledování filmů a mnoho dalších věcí, ale někdy jsem tak lenivá, že dokážu celý den proležet v posteli. Samozřejmě k tomu všemu patří i čas s rodinou a přáteli, ať už jsme kdekoliv.

 

Jak se vypořádáte s „nástrahy“ velkoměsta? Máte už v Praze oblíbené místo, kde si buď odpočinete, nebo kam se schováte?

Pocházím z Ostravy, která není zrovna nejmenší. Říkala jsem si, že lidi v Praze mě nepřekvapí. Ale to byl omyl. :-) Občas mi dělá problém doprava po městě, ale s tím si postupem času poradím. S přítelem už jsme prošli několik památek, ale nějaké odpočinkové místo jsem ještě nenašla.

 

Aktualizováno Středa, 30 Srpen 2017 07:10
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.