company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Představujeme nové hráčky Slavie: Natálie Továrková

Představujeme nové hráčky Slavie: Natálie Továrková PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 06 Září 2017 08:12

 

Kdo to je František Štika? Ptala se Natálie Továrková, levačka, nové pravé křídlo DHC Slavia Praha. Přiznává, že je trochu házenkářskou analfabetkou, co se týká historie. Nyní však už ví. Házenou prokládá nejen studiem, ale také prací v personální agentuře a geocachingem.

 

Co vás vedlo k přestupu do Slavie a jak dlouho jste s vedením klubu jednala?

Moje cesta do Slavie nebyla nijak složitá, ale za to dost nečekaná. Především pro mě. Hrála jsem za Sokol Kobylisy 1. ligu a po skončení soutěže mě oslovil jiný interligový klub s nabídkou přestupu. Neváhala jsem, nikdy jsem interligu nehrála. O několik dní později, co jsem odchod oznámila trenérce Kobylis, mi sama volala a zeptala se, že když už mám takové ambice, proč nezkusím rovnou Slavii? A poslala mi kontakt na pana Řezáče, s ním jsem se domluvila na zkušebních trénincích, po kterých jsme si měli říct, jestli by mě chtěli vyzkoušet nebo ne. A jelikož jsem tady, tak to klaplo. :-)

 

 

Foto: Ladislav Nussbauer

 

 

Je pro vás působení ve Slavii posunem v kariéře?

Ano, a asi tak o 20 úrovní. S Kobylisy se nám poslední sezóna moc nevydařila, tedy vůbec nevydařila, skončili jsme poslední. A z posledního místa jsem skočila rovnou do družstva, které hrává v nejvyšší soutěži o titul. Řekla bych, že je to doslova skok v kariéře.

 

Jaká byla „aklimatizace“? Šlo vše podle představ a už se cítíte součástí týmu?

Byla jsem tak vyděšená z toho, že nebudu nic zvládat fyzicky, že jsem během třítýdenní letní přestávky chodila pořád běhat a posilovat. Myslím, že teď už jsme se s holkami poznaly, přece jen jsme spolu strávily celé léto. Teď už se cítím lépe i během hry, už si nepřipadám jako mimoň.

 

Jak na vás působí zázemí klubu a je na odpovídající úrovni?

Pro mě je všechno nové, nikdy jsem neměla s družstvem vlastní šatnu, nikdy jsem nedostala oblečení na tréninky a nemusela za něj nic platit, turnaje v zahraničí... To je všechno skvělé a myslím si, že pro chod družstva v nejvyšší soutěži také nutné. Pro mě je to příjemná změna. Máme jasný úkol, soustředit se na házenou, a ne se starat o věci kolem. To zajišťuje realizační tým Slavie a myslím, že se o nás starají skvěle.

 

Co bude nejdůležitější, aby si družstvo takzvaně sedlo? Aby fungovalo tak, jak má?

Potřebovali jsme se poznat navzájem, herně především. Na začátku jsme nevěděli, co od sebe čekat. Nových ve Slavii je nás víc, takže sehranost na začátku chyběla. Strávili jsme společně léto, a myslím, že už se to pozitivně projevuje i na hře.

 

Jaký cíl si v nové sezoně dáváte osobně? A jaký s týmem?

Jsem skromná, s týmem mi stačí titul. :-) Já sama chci posbírat zkušenosti, naučit se něco nového, pořád je, co se učit. Už jenom to, že jsem mohla hrát na turnajích ve Francii nebo v Maďarsku je pro mě obrovská zkušenost.

 

A osobní cíl?

K tomu titulu chci družstvu pomoci co nejvíce. Odcházet ze hřiště s dobrým pocitem, s pocitem, že jsem tam nechala všechno. Myslím si, že když si tohle budeme říkat všechny, titul bude náš!

 

Je v jeho možnostech bojovat o prvenství v česko-slovenské MOL lize a zároveň o český titul?

Určitě je. Letos to zlomíme.

 

Jedním z trenérů je bývalý reprezentant a vítěz Poháru mistrů evropských zemí s Duklou Praha František Štika, má pro vás kouzlo spolupracovat s bývalým hráčem špičkové úrovně?

To bylo zajímavé. Já jsem totiž takový házenkářský analfabet, nesleduji dění ve světové házené a tak. Takže, když jsem zaslechla na tréninku něco o panu Štikovi, jako správný „Millenial“ jsem sedla ke Google a googlila. Tréninky s ním mě baví, navíc když už teď mám o něm nastudovanou jeho házenkářskou kariéru, tak si jeho rady opakuji neustále jako nějakou denní mantru. Ne že bych to předtím nedělala, ale mají najednou přesně to kouzlo, na které se ptáte.

 

Čemu se věnujete mimo házené? Studujete nebo pracujete? Co a kde?

Pracuji v personální agentuře, v oddělení marketingu. Takže tréninky prokládám prací. Můj už tak nabitý program se stal ještě nabitějším, ale jsem za to ráda, neumím moc sedět a nic nedělat. K tomu ještě studuji obor personální řízení a příští léto už školu konečně dokončím.

 

Jaké jsou vaše zájmy, koníčky? Něco neobvyklého? Skok padákem? Nebo pletení?

Pletení!? Neblázněte, já bych si těmi jehlicemi ublížila. Loni jsem se začala věnovat geocachingu, takže o volných dnech podnikáme s přítelem různé geovýlety. Ráda jezdím na kolečkových bruslích nebo se jen tak poflakuju po kavárnách a čtu si.

 

Jak se vypořádáte s „nástrahy“ velkoměsta? Máte už v Praze oblíbené místo, kde si buď odpočinete, nebo kam se schováte?

Přesně takovým místem je můj domov. Večer, po celém dní se tam tak těším, že ani o víkendech mi čas strávený doma nepřipadá jako ztracený. Nejsem původem z Prahy, už tady ale žiju skoro pět let, takže jsem se už zabydlela. A nástrahy velkoměsta? Tak na ty s tréninky není čas. :-)

 

Aktualizováno Středa, 06 Září 2017 08:17
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.