company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Na postup Slavie přes Minsk bych si vsadil, říká kouč Řezáč

Na postup Slavie přes Minsk bych si vsadil, říká kouč Řezáč PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Středa, 13 Září 2017 10:17

 

Slavia Praha vstupuje po roce do dalšího ročníku pohárového dobrodružství. Naštěstí nemusejí svěřenkyně trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky někam cestovat. Díky diplomatickému úspěchu vedení klubu se podařilo zorganizovat, že Slavia odehraje oba duely prvního kola kvalifikace Poháru EHF s běloruským celkem BNTU-BelAZ Minsk v domácí hale v Praze-Vršovicích. První utkání začíná v sobotu 16. září v 17.00 hodin, odveta se hraje o den později již od 15.00 hodin kvůli fotbalovému derby Slavia-Sparta.

 

Co o Minsku, jeho hráčkách, herním systému a šancích na postup ví a myslí si hlavní trenér Slavie Praha Richard Řezáč? Odpovědi jsou v následujícím rozhovoru.

 

Kolikrát jste viděl záznamy zápasů Minsku? Jaké a kde?

Zápasy Minsku jsem viděl dva osobně při turnaji v Hodoníně, další dva ještě zřejmě uvidím na záznamech. Jsem v kontaktu s kluby, které odehrály s Minskem přípravná utkání během letní přípravy.

 

Existuje v tomto případě české trenérská klubová kolegialita, že vám z Mostu uvolní všechny možné informace, protože s tím samým týmem hráli loni?

Kolegialita trenérů a vzájemné pomoci co se týče pohárových, ale i ligových zápasů funguje. Zatím mám informace od trenérů Poruby a Zlína, kteří je viděli při přípravě před měsícem, takže ty poznatky jsou čerstvé. S mosteckým koučem Peterem Dávidem, který se svým týmem vyřadil Minsk loni, se spojím v týdnu před naším dvojzápasem, abych si upřesnil nějaké detaily.

 

Na co jste kolegů ptal, a jak ochotně odpovídaly?

Rozebírali jsme kvalitu na jednotlivých postech a systémové věci, jako obrany, přechod do útoku a systém v postupném útoku. Kolegové hodně pomohli, přece jen máme všichni zájem o to, aby se naše házená posouvala.

 

Co jste se tedy o Minsku ze záznamů dozvěděl?

Záznamy mi potvrdily moje nastudované postřehy. Jsou silné v obraně, kde hráčky mají výšku kolem 190 centimetrů, ve středu a na krajích jsou jen o kousek menší. A záda jim kryjí brankařky se 194 centimetry. Takže kompletní šestku mají opravdu na evropské úrovni.

 

Má Minsk hráčku, na kterou budete speciálně upozorňovat? Že je hodně nebezpečná?

Minsk doplnil kádr o tři hráčky. Ale jejich zřejmě klíčovou osobností je levá spojka a ve spolupráci se střední spojkou dokážou být hodně nebezpečné!

 

Jakým stylem hraje Minsk? Dá se to k němu v MOL lize přirovnat?

Netroufám si je porovnávat s družstvy z MOL ligy, ale somatotypově bych je přirovnal k Michalovcům před dvěma roky. Jinak herní pojetí je založené na výborné druhé vlně a schopnost spojek střelecky se zapisovat i z větší vzdálenosti.

 

Je pro vás skutečnou výhodou, že hrajete oba zápasy doma?

Bezesporu je výhoda hrát obě utkání na domácí půdě. A toho bychom měli využít a dostat Minsk pod tlak. Pak máme šanci tento pohárový dvojduel zvládnout. K tomu je ale třeba podat výkon na hranici vlastních možností.

 

I za cenu toho, že jdou utkání ve dvou dnech po sobě? Nebylo by pro výkonnost děvčat lepší hrát jednou venku, a mít týden odstup?

Dva zápasy doma jsou výhodou i přesto, že se hraje ve dvou dnech po sobě. Máme výborný realizační tým, který se o děvčata postará a „odservisuje“ tak, že oba zápasy zvládnou a odehrají, stejně tak jako v přípravných utkáních, kde jsme k tomu ještě cestovaly. A v tom máme trošku výhodu, že máme mladý tým. Takže celkově bychom měli lépe regenerovat.

 

Můžete si v týdnu před pohárem dovolit nemyslet na domácí ligu? Bude fakt všechno snažení směřovat jen k poháru?

Po zápase v Porubě jsme vrhly všechny síly do přípravy na pohár a až do víkendu se soustředíme skutečně jen na něj. Nemusíme nic předehrávat, protože zápas s Prešovem máme přeložený. Takže dění lize budeme sledovat jen na dálku, ale všechny naše myšlenky jsou a budou pohárové.

 

Jak vám v tom může ještě víc pomoc František Štika, který pohárových zápasů odehrál „mraky“?

František má hodně cenných zkušeností, které je dobré využít! Určitě ví, jak se dá pomoci týmu po mentální stránce, když jste pod tlakem. Takže na Františka budu spoléhat především při práci s týmem.

 

Zcela otevřeně. Vsadil byste si na postup Slavie přes Minsk?

A víte, že jo…


Předběžný program házenkářek Slavie Praha v první části sezony

Pátek 22. září – 18.00 hodin: HK Hodonín (venku)

Neděle 8. října – 17.00 hodin: AS Trenčín

Sobota 14. října – 15.00 hodin: Sokol Písek (venku)

Neděle 22. října – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou

Sobota 28. října – 17.30 hodin: Iuventa Michalovce (venku)

Pátek 3. listopadu – 18.00 hodin: ŠŠK Prešov

Sobota 11. listopadu – 17.30 hodin: Zora Olomouc (venku)

Pátek 17. listopadu – 17.00 hodin: Duslo Šala

Neděle 7. ledna 2018 – 17.00 hodin: Bánovce nad Bebravou

Sobotu 13. ledna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

Aktualizováno Středa, 13 Září 2017 10:20
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.