company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Antibiotika, více videa a odhodlání, tak jdou slávistky na Minsk

Antibiotika, více videa a odhodlání, tak jdou slávistky na Minsk PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Pátek, 15 Září 2017 10:23

 

Toto se nemělo stát. Pár hodin před pohárovým zápasem proti běloruskému celku BNTU-BelAZ Minsk bojují některé házenkářky Slavie s virózou a nachlazením. Momentálně nejlepší střelkyně Veronika Galušková, která v úvodních dvou duelech MOL ligy proti Zlínu a v Porubě vstřelila osm a jedenáct branek, brala ještě ve středu antibiotika. Slavia odehraje oba duely prvního kola kvalifikace Poháru EHF v domácím prostředí své haly v Praze-Vršovicích. Sobotní utkání začíná v 17.00 hodin, odveta v neděli 17. září v 15.00 hodin.

 

Na zdravotní lapálie se nechce vymlouvat a ani si nestěžuje hlavní trenér Richard Řezáč. Trable přejde slovy: „Jsme relativně v pořádku, tedy kromě doléčovaných nachlazení, která náš potkala v týdnu.“ A odhodlaně, bojovně a nespisovně dodá: „Jsme dobrý, jsme dobrý. Nastoupí všechny.“ Míní hráčky. Největší starost mu dělá zdravotní stav střelkyně Veroniky Galuškové. „No, pečovali jsme o ví v týdnu tak, že ještě v úterý brala antibiotika, ve čtvrtek absolvovala první trénink, ale nevypadala úplně v pořádku,“ poznamenává Řezáč, na chvíli se odmlčí a praví: „Takže… Ale hrát bude.“

 

Na otázku, jak se mu spí, vypálí: „Zatím se mi spí fajn, doufám, že se mi bude spát fajn i ze soboty na neděli.“ Jasně řečené: Chceme v sobotu vyhrát a v neděli dotáhnout postup. Aby se tak stalo, přidal s kolegou Františkem Štikou, hooodně zkušeným pohárovým borcem o jednu videopřípravu navíc. Jinak záměrně nic neměnili. „Pracovali jsme jako při běžném ligovém týdnu, jen jsme zařadili více videoanalýz, abychom hráčkám ukázali, s kým máme tu čest a na co si dát pozor,“ popisuje Řezáč a jejich rozbor mířil především na dvě hráčky.

 

Číslo 47. Anastasia Mazgová, levá spojka, 22 let a 177 centimetrů.

Číslo 4. Anna Suchomirová, střední spojka, 33 let a 174 centimetrů.

 

„Ty jsou jasně nejzkušenější a tahounky týmu. Na ty jsme se v přípravách zaměřili, při videu zkoumali jejich pohyb a činnosti,“ odtajní Řezáč a zcela v klidu dovysvětlí: „Slabiny jsme u soupeřek hledali těžko, ale přece jen jsme našli. Tím že jsou vyšší, tak jsou spíše stojící v obraně, nedobře se posouvají, čímž vzniká prostor na brankovišti mezi jejich hráčkami, čehož bychom chtěli využít v křídelních prostorách a dostávat se do dobrých střeleckých šancí. Základem bude rychlý pohyb a využívání jejich špatného posunu na brankovišti.“

 

Taktika je podle Řezáče jasná a daná. Teď už jen to předvést v sobotu i v neděli. O motivaci hráček se nebojí, přestože zatím nevystřelili s Františkem Štikou žádnou ze svých „srandiček“. „Ale třeba to ještě přijde. A největší motivací je přece postup do dalšího kola,“ uzavírá Richard Řezáč.

 

Pro připomenutí: Bělorusky loni vypadly s Baníkem Most, když se oba zápasy hrály na severu Čech.

 

Pokud by slávistky postoupily do druhého kvalifikačního kola, narazily byl na norský Tertnes Bergen.

 

Klub představí při pohárovém dvojzápase proti Minsku nové LED-obrazovky pro atraktivnější sledování házené.

 

Před sobotním duelem se oficiálně a emotivně rozloučí s dlouholetou oporou Slavie a české reprezentace Hanou Kutlvašrovou, která jedenáct let oblékala červenobílý dres klub. Klub Hanku vybaví stovkami kartiček a tak si každý divák, fanoušek může odnést podpis a věnování jedné z nejlepších českých házenkářek posledního desetiletí.

 

Předběžný program házenkářek Slavie Praha v první části sezony

Pátek 22. září – 18.00 hodin: HK Hodonín (venku)

Neděle 8. října – 17.00 hodin: AS Trenčín

Sobota 14. října – 15.00 hodin: Sokol Písek (venku)

Neděle 22. října – 17.00 hodin: SHK Veselí nad Moravou

Sobota 28. října – 17.30 hodin: Iuventa Michalovce (venku)

Pátek 3. listopadu – 18.00 hodin: ŠŠK Prešov

Sobota 11. listopadu – 17.30 hodin: Zora Olomouc (venku)

Pátek 17. listopadu – 17.00 hodin: Duslo Šala

Neděle 7. ledna 2018 – 17.00 hodin: Bánovce nad Bebravou

Sobotu 13. ledna 2018 – 18.00 hodin: Baník Most (venku)

 

Play-off začíná 28. dubna 2018, mistr bude znám nejpozději 20. května 2018.

 

Aktualizováno Pátek, 15 Září 2017 10:29
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.