company logo
company logo

Generální partner

PartneřiProjekty

Spolupracujeme

Hlavní strana Ženy Aktuality Slavia jede do Hodonína, kouč Řezáč požaduje povinné vítězství

Slavia jede do Hodonína, kouč Řezáč požaduje povinné vítězství PDF Tisk Email
Napsal uživatel kzr   
Čtvrtek, 21 Září 2017 12:45

 

„Víme, nic jiného, než naše vítězství se neočekává. Takže do Hodonína pojedeme vyhrát,“ říká jasně a důrazně trenér házenkářek Slavie Praha Richard Řezáč. Jeho svěřenkyně odehrají utkání třetího kola MOL ligy netradičně v pátek 22. září od 18.00 hodin v hale nováčka česko-slovenské soutěže HK Hodonín.

 

Řezáč „požaduje“ plný bodový zisk, přestože po víkendovém pohárovém dvojutkání proti Minsku mají některé hráčky zdravotní potíže. „To nic nemění na to, že vítězství v Hodoníně považujeme za povinné, ale také víme, že nás čeká houževnatý soupeř,“ přidává Řezáč, který v týdnu viděl dva ze tří ligových soubojů nováčka. „Nastudované je máme, ostatní je na nás. Pracujeme především na psychice hráček, aby soupeře nepodcenily. Upozorňujeme, že i ti v uvozovkách slabší soupeři jako Hodonín či Bánovce se prezentují slušnou házenou. Vysvětlili jsme jim, že poháry jsou po vyřazení minulostí a nyní se musíme soustředit jen na MOL ligu, která se stala nejdůležitější v sezoně,“ doplňuje Řezáč.

 

Podle kouče má Hodonín mladý kádr, vyztužený však o zkušené hráčky. Především o devětatřicetiletou Alžbětu Tóthovou, Michaelu Budayovou (33 let) a Annamárii Birkušovou (27 let), které jsou oporami a dávají hře Hodonína nápad. „Navíc Hodonín bude hrát první utkání MOL ligy před svými fanoušky doma, takže očekávám, že přijde hodně lidí, hráčky se budou chtít vytáhnout a na koho jiného, když ne na Slavii,“ varuje Řezáč, který naordinuje jednoduchou taktiku: „Budeme vycházet z obrany, která je naší silnou stránkou, a následně soupeřky přehrajeme rychlým protiútokem. Chtěl bych, abychom se výsledkově takzvaně co nejdříve utrhli a mohli hrát v klidu.“

 

Všechno zlé, je pro něco dobré, platí podle Řezáče i pro Slavii. „Vyřazení v evropských pohárů je na jednu stranu asi úleva, ale my bychom potřebovali takových zápasů jako proti Minsku hrát co nejvíc. Proto nás mrzí, že jsme nepostoupili do dalšího kola poháru. Ale teď se můžeme soustředit na MOL ligu a Český pohár,“ uzavírá Richard Řezáč.

 

Program 4. kola MOL ligy – pátek 22. září 2017 – 17.00 hodin: ŠŠK Prešov – Sokol RMK Bánovce nad Bebravou, 18.00: HK Hodonín – Slavia Praha, Duslo Šala – HC Zlín, AS Trenčín – Zora Olomouc, sobota 23. září – 15.00: SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce. Předehráno: Sokol Poruba – Baník Most 19:19 (9:9).

 

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Září 2017 12:47
 

Navštivte nás:Založeno na Joomla!. Designed by: free hosting ftp value hosting Valid XHTML and CSS.