Hlavní strana Žákyně

Aktuality - žákovská družstva
Žákovská liga 2. kolo - Strakonice PDF Tisk Email
Pondělí, 15 Leden 2018 19:47

Slavia - Cheb 14:11 - v úvodním zápase jsme se trápily a stručně řečeno se na naší házenou nedalo moc dívat. Soupeři se však také nedařilo a proto jsme si zapsaly 2 body

Slavia - Strakonice 15:16 - k druhému zápasu jsme nastoupily, vzhledem k rozlosování hned po utkání s Chebem. V prvním poločase se nám vůbec nedařilo.  Neproměňovaly jsme vyložené šance a dovolily jsme odskočit Strakonicím až na rozdíl 4 branek. Až v posledních deseti minutách se náš výkon zvedl a začaly jsme bojovat o každý míč, bohužel tlak přišel pozdě a my si odnášíme první prohru v letošním ročníku.

Slavia - Otrokovice 17:11 - holky chválím, že se po prohře se Strakonicemi nepoložily a v celém utkání neponechaly nic náhodě a od první minuty si šly za vítězstvím. Unavený celek šikovných hráček z Otrokovic, nám v zápase nestačil.

Aktualizováno Pondělí, 15 Leden 2018 20:49

Pražský přebor 3. kolo PDF Tisk Email
Neděle, 14 Leden 2018 09:20

V sobotu 13. 1. proběhlo 3. kolo Pražského přeboru v házené mladších žákyň v hale Sokola Vršovice. Slavistky tým A opět bez nejmenšího zaváhání prošly turnajem hladce a vše vyhrály. A to nám chyběly 3 hráčky ze základního kádru Sany, Verča a Barča. Tým B na turnaji také velmi mile překvapil. Utržil výhru s Astrou, Sokolem Vršovice a Turnovem. Prohru s týmem Slavie A a Sokolem Kobylisy. Prohra se Sokolem Kobylisy nás, ale nemrzí. Je to velmi kvalitní soupeř a má šikovné a hráčsky individuálně vyspělé holky. Mladí rozhodčí pod vedením Marty Sovové předváděli také skoro bezchybné rozhodování a tím přispěli k hladkému průběhu turnaje.

Chceme poděkovat všem hráčkám za jejich výkony. Je vidět, že z přípravných turnajů si opravdu odvážejí nové zkušenosti, které pak používají v dalších utkáních.

Žákovská liga 1. kolo - hala Třebešín, Praha PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Prosinec 2017 16:55

O prvním prosincovém víkendu odstartovala Žákovská liga starších žaček. Do nejvyšší soutěže v této kategorii se letos přihlásilo 23 družstev z celé republiky. DHC Slavia Praha  byla v prvním kole pořadatelem svého kola.

Nejdále to do Prahy měly házenkářky z SC Bohumín. Ty nastoupily proti našim hráčkám hned v prvním utkání. Naše děvčata v tomto utkání nezaváhala a od začátku utkání diktovala tempo hry. Bez větších problémů holky zvítězily 21:9. V druhém utkání nastoupily Slávistky proti týmu z Poruby.  Hráčky Poruby předváděly velmi tvrdou házenou, rozhodčí však oprávněně jejich fauly a někdy i zbytečné řeči spravedlivě ohodnotili žlutou kartou či vyloučením. Při konečném součtu nasbíraly hráčky Poruby v tomto utkání 9 dvouminutových vyloučení, 3 žluté a dokonce 1 červenou kartu. Naše holky se jejich hře nepřizpůsobily a zápas nakonec vyhrály s přehledem 26:14. Do třetího zápasu nastoupily Slávistky proti Kynžvartu, hra vypadala opět velmi pěkně, vycházely nacvičené kombinace a všechny tři brankářky, které do utkání zasáhly, předvedly několik pěkných zákroků. Holky se těšily na to, kdo vstřelí 30. gól, protože to znamená pečení koláče na příští trénink, Saša Koubová však úlohu kuchařky s díky odmítla a trhák v posledních pár vteřinách vystřelila mimo bránu. Utkání tedy skončilo 29:14. K poslednímu zápasu turnajového dne Slávistky nastoupily proti hráčkám z Písku. Kdo v tu dobu ještě zůstal v hale z předvedené hry našich  holek nadšený nebyl. Utkání žačky sice vyhrály 15:11, ale moc pěkných okamžiků k vidění nebylo. Dalo by se říct, že holky se k výhře spíše protrápily.

Hodnocení trenérky Petry Freislerové:
V žákovské lize si přejeme uspět a víme, že jsme většinou týmů považovány za jednoho z favoritů. Přípravě na žákovskou ligu jsme věnovaly celý podzim. Za vstup do soutěže chci holky pochválit. K zápasům přistupovaly svědomitě a na hřišti odvedly maximum. Jsem moc ráda, že se dařilo brankařkám a k oporám týmu Holečkové, Zimové a Matějkové se skvělým výkonem přidaly i ostatní hráčky. Pochvalu si zaslouží všechny, které se na hřišti v utkáních objevily. Pokud bych měla vyhlásit hráčku turnaje, tak pro mě to tentokrát byla Alexandra Dietscholdová, která ke svým  krásným střelám zpoza devíti metrové hranice přidala i několik výborných přihrávek do křídla či do pivota, které v minulosti v její hře chyběly. Jedinou kaňkou celého dne byl zápas s Pískem, kde jsme už nepůsobily tak koncentrovaně a soupeř nás řádně potrápil. Musíme tedy v přípravě na další turnaj zapracovat mimo herních věcí i na tom, že žádný zápas se sám nevyhraje a soustředit se je potřeba až do posledního hvizdu rozhodčího.

Neděle, 19 Listopad 2017 11:36

Turnaj ve Veselí nad Moravou, který začínal ve čtvrtečních odpoledních hodinách jsme i přes kolony na D1 stihly. Po výstupu z aut jsme měly 30 minut do prvního hvizdu rozhodčího a začátku našeho utkání DHC SLAVIA PRAHA ČERVENÝ vs. DDM STRÁŽNICE 8:4, a pak bez přestávky holky odehrály druhé utkání s Bratislavou a opět vydřely výhru 8:6. Červený tým: Eliška Trávníčková, Anežka Havlinová, Kateřina Králová, Alina Galiaskarová, Nela Pechlátová, Tereza Mikulcová, Tereza Petráková, Tereza Nechanická, Zuzana Hušková, Eva Kramlová.

Na minutu přesně po pátečním vítězném souboji slávistek s Duslem Šaľa v Praze nastoupil do boje s mladšími žákyněmi z Šaľy náš modrý tým. Super utkání. Do třetí minuty osm střel na brány. Bohužel ty naše lámaly břevno. Jejich padly do sítě. Po úvodu 0:4 to holky ale nevzdaly a bojovaly do závěrečných 7:9. Prohra nás nemrzí. Slavie hrála výborně.

V sobotu před soumrakem turnaj skončil, vyrazili jsme všichni k domovům a s sebou jsme přivezli 2. místo DHC SLAVIA PRAHA MODRÝ TÝM a 8. místo ČERVENÝ TÝM. První misto obsadily holky z Dusla Šaľa a třetí skončily domací holky z Veselí. Turnaj se nám moc líbil a všechna utkání byla kvalitní a některá i těžká. Trochu těžší to bylo pro červený tým, ve kterém hrály většinou samé začátečnice a holky, které přišly letos z minižaček. Všechny moc chválíme za předvedené výkony a věříme, že si každá hráčka z turnaje odvezla i nové zkušenosti.