​Důležitá výhra Slavie. V Písku vítězí 26:22

Veronika Galušková nastřílela devět branek, nejvíce v zápase.

Házenkářky Slavie Praha se vrátily do MOL ligy po téměř měsíci vítězstvím 26:22, po poločase 16:13, v Písku nad tamním Sokolem v předehrávce 13. kola. Tím se bodově dotáhly na dosud druhou Iuventu Michalovce, která stejně jako Slavia v sedmi odehraných duelech šest vyhrála a jedinkrát prohrála. Pro Pražanky však hovoří lepší skóre.

Turbulentní týden připravili svazoví funkcionáři slávistkám a jejich realizačnímu týmu. Podle trenéra Františka Urbana se třikrát během pár dnů měnilo pořadí zápasů a soupeři v nich.

MOL liga – předehrávka 13. kola
Sokol Písek – Slavia Praha 22:26 (13:16)

Slávistky vstoupily do utkání odhodlaně a natěšení proměnily během sedmi minut ve vedení 5:1. Jenže domácí hráčky nerezignovaly a do poloviny prvního dějství vyrovnaly na 6:6. Následně Pražanky opakovaně odskočily ve skóre až na rozdíl pěti branek. V poločase nakonec vedly o tři góly.

První desetiminutovka druhé půle patřila domácím, které vyrovnaly na 19:19. A pak začal boj a každý míč, o každý útok a branku. Slávistky si udržovaly jedno až dvou gólový náskok. V 55. minutě se ho podařilo navýšit, což nakonec rozhodlo a Pražanky v předehrávaném utkání, prvním po koronavirové a reprezentační přestávce, nakonec zvítězily 26:22.

Nejlepší střelkyní nejen Slavie, ale i celého utkání se stala s devíti trefami Veronika Galušková, Magdalena Svobodová skórovala sedmkrát. V týmu soupeřek se dařilo dlouholeté slávistce Tereze Pokorné, která do Písku přišla právě před touto sezonou, a vstřelila sedm branek.

Slávistky odehrály poslední soutěžní utkání 22. listopadu při vítězné a postupové odvetě Poháru EHF s lucemburským celkem Handball Käerjeng. V česko-slovenské MOL lize se představily naposledy 14. listopadu při domácí výhře nad Sokolem Poruba 35:26.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Bohužel především v první poločase jsme často ukvapili při střelbě ze spojek. Měli jsme osmnáct střel z třiceti, kdy nešel míč do prostoru. Tam byl problém, kdy jsme domácím nabídli šanci se dotáhnout. Jsem spokojený s tím, že nám obrana celé utkání fungovala velmi dobře. Brankářka Pavlína Michalská měla několik důležitých zákroků, kdy podržela spoluhráčky. Vývoj celého zápasu jsme měli pod kontrolou, přestože se domácí ve druhém poločase přiblížili na jedinou branku. Přičítám to také tomu, že jsme udělali deset technických chyb, tím jsme trochu znervozněli.“

Nejvíce branek Sokola Písek: Pokorná 7/2, Kubišová 6/1, Boorová 3.
Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Šlejtrová, Koudelková – Holečková, Franková 2, Vostárková, Novotná 1, Holeňáková, Jačková 2. Míšová 3, N. Svobodová, Jelínková Líbalová, Fryčáková 2, M. Svobodová 7, Zimová, Galušková 9/1. Trenér: Urban.
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček, sedmimetrové hody: 4/3 – 1/1. Vyloučení: 2:4 Diváci: bez diváků.

Další sobotní utkání: Sokol Poruba – HK Hodonín 27:15 (15:7), DHC Plzeň – Baník Most (17.00 hodin).

Dosud známý program A-týmu Slavie Praha

Středa 16. prosince 2020 – 17.00 hodin: HK Hodonín – Slavia Praha.
Sobota 19. prosince 2020 – 17.30 hodin: Zora Olomouc – Slavia Praha.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.