​Galušková versus Galušková a Galušková

Házenkářky Slavie Praha uzavřou rok 2020 domácím zápasem proti DHC Plzeň.

V kompletním složení a v plné síle vstoupí házenkářky Slavie Praha do posledního utkání roku 2020. Ve středu 30. prosince od 13.00 hodin se v domácího hale ve Vršovicích utkají v předehrávce 18. kola MOL ligy s DHC Plzeň.

„Určitě nás zajímá jen vítězství. O ničem jiném nepřemýšlíme. Tedy kromě toho, že chceme podat diametrálně odlišný výkon než v prvním vzájemném utkání této sezony. To jsem sice v Plzni vyhráli, ale pouze o jediný gól,“ poznamenal směrem ke středečním soupeřkám trenér Slavie Praha František Urban.

Na konci září zvítězily slávistky v Plzni 31:30. „Trápila nás Karin Řezáčová, které tehdy ten zápas vyšel,“ vzpomněl Urban bývalou brankářku Slavie, která se na západ Čech přesunula před touto sezonou za otcem Richardem, jehož se Slavií též pojí pevné pouto. „Věřím, že ve středu nebudeme mít problém a Karin svůj den,“ doplnil Urban.

Svým svěřenkyním dopřál týdenní vánoční volno po poslední porážce v Olomouci. „Na trénincích jsem viděl, jak děvčatům ten týden pomohl, odpočinula si a měla chuť. Přestože jsme měli na přípravu méně času než obvykle, nebojím se, že by to bylo znát. Je vidět odhodlání nejen vyhrát, ale hlavně podat co nejlepší výkon.,“ uzavřel trenér Slavie Praha František Urban.

Souboj s Plzní přinese i další pikantní nádech. V pražském dresu se představí Galušková, v plzeňském Galušková a Galušková. Tedy Veronika nastoupí proti svým sestrám Dominice a Lindě.

Pražanky jsou v neúplné tabulce MOL ligy druhé, v devíti zápasech sedmkrát vyhrály a mají 14 bodů. Plzni předposlední příčka s jediným bodem ze šesti utkání.

Program A-týmu Slavie Praha

Středa 30. prosince 2020 – 13.00 hodin: Slavia Praha – DHC Plzeň.
Sobota 23. ledna 2021 – 17.00 hodin: Slavia Praha – Baník Most.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.

Příchody do Slavie Praha

Veronika Holečková, spojka, dorost Slavie Praha
Denisa Holeňáková, spojka, dorost Slavie Praha
Vendula Hubová, spojka, PSG Zlín
Vladimíra Kišiková, pivot, Iuventa Michalovce
Martina Koudelková, brankářka, dorost Slavie Praha
Veronika Studená, spojka, Havlíčkův Brod
Tereza Vostárková, spojka, dorost Slavie Praha

Odchody ze Slavie Praha

Jana Chlupová, křídlo, Sokol Písek
Tereza Pokorná, spojka, Sokol Písek
Petra Puzstaiová, brankářka, Maďarsko
Karin Řezáčová, brankářka, DHC Plzeň

Realizační tým Slavie Praha pro sezonu 2020-2021

František Urban; hlavní trenér, licence A
Renata Wdowyczynová a Richard Toman; vedoucí družstva
Lenka Ciznerová, Jiří Dejl, Dušan Kožehuba; fyzioterapeuti