​Galušková–Galuškovy 7:7, ale Slavia-Plzeň 26:23

Trenér František Urban bere dva body, výkon však podle něj nebyl ideální, proto se trénuje už v neděli.

Magdalena Svobodová střílí na branku DHC Plzeň. | Foto Ladislav Nussbauer

Házenkářky Slavie Praha porazily v předehrávce 18. kola MOL ligy doma DHC Plzeň 26:23, po poločase 14:11. V neúplné tabulce česko-slovenské soutěže jim nadále patří druhé místo se 16 body za vedoucím Baníkem Most. Plzeň zůstává předposlední. Nejlepší střelkyní utkání se stala se sedmi góly slávistka Veronika Galušková. V dresu soupeřek nastoupily obě její sestry Dominika a Linda, které společně „složily“ také sedm branek.

MOL liga – předehrávka 18. kola
Slavia Praha – DHC Plzeň 26:23 (14:11)

Favorizované svěřenkyně trenéra Františka Urbana vstoupily do souboje odhodlaně a během tří minut vedly 3:0. Poté dovolily soupeřkám poprvé a naposledy v prvním poločase vyrovnat. Náskok slávistek se postupně zvyšoval až na rozdíl pěti branek. Hostující hráčky ho však do přestávky dokázaly mírně korigovat.

V polovině druhého dějství se tzv. začínalo od začátku, protože Plzeň srovnala na 17:17. I toto byl jediný remízový stav ve druhé půli. Závěru už patřil Pražankám, které si pohlídaly vítězství 26:23, kterým uzavřely turbulentní rok a dva sezony poznamenané pandemií koronaviru.

Slávistky mají nyní tři dny volna, v neděli 3. ledna se sejdou k prvnímu tréninku v novém roce a začnou se připravovat na druhou část sezony. Jak bude vypadat, by mělo být jasné v nejbližších dnech. Vedení Slavie se řeší termínový kalendář i s ohledem na to, že klub bez boje postoupil do čtvrtfinále Poháru EHF poté, co švýcarský tým SPONO Eagles kvůli koronaviru ze soutěže odstoupil.

O lednových víkendech by tak Pražanky měly buď předehrávat utkání z jarní části, aby byly připravené na únorové pokračování Poháru EHF, nebo naopak dohrávat podzimní souboje většinou se slovenskými družstvy.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Čekal jsem vítězství a toho jsme se dočkali. Tyto dva body jsou pro nás důležité. O ostatním kolem zápasu nemá cenu mluvit. Náš výkon nebyl ideální, protože nám hra občas skřípala. Ale spokojenější jsem byl s obrannou fází, která byla lepší než útočná. Ocenil bych kolektivní výkon a dobré úseky brankářky Pavlíny Michalské, které rozhodly. Jsem rád, že jsme dokázali jsme ubránit soupeřky hrající na hraně pravidel. Připravil jsem děvčatům motivační prvek, že pokud zvítězíme a budeme hrát dobře, že s tréninky začneme až v pondělí. Takto budeme trénovat už v neděli. (smích) Asi hráčky neměly dostatečnou motivaci, protože hra nebyla ideální. Takže musíme více trénovat, protože nás čekají silnější soupeřky než Plzeň.

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Koudelková, Šlejtrová – N. Svobodová, Studená, Franková, V. Galušková 7/1, Jelínková Líbalová, Jačková 2, Míšová 6, Holeňáková, Zimová, Novotná 4, M. Svobodová 1, Holečková, Vostráková 2, Fryčáková 4.
Nejvíce branek DHC Plzeň: L. Galušková, Vlachová po 5, Franzová 4.
Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/2. Vyloučení: 2:5. Bez diváků.

Předběžný program A-týmu Slavie Praha

Sobota 23. ledna 2021 – 17.00 hodin: Slavia Praha – Baník Most.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.