​Gólový uragán v závěru jistil dva body

Slávistky sice většinu první půle s Prešovem prohrávaly, nakonec zvítězily 27:22

Veronika Holečková střílí branku týmu z Prešova. | Foto: Ladislav Nussbauer

Házenkářky Slavie Praha porazily v dohrávaném zápase 6. kola MOL ligy ŠŠK Prešov 27:22, po poločase 13:12. Dvakrát odložené utkání kvůli nemoci COVID-19 v kádru slovenského celku se nakonec do třetice přece jen uskutečnilo. Družstvu trenéra Františka Urbana nadále patří v neúplné tabulce česko-slovenské soutěže druhé místo za Baníkem Most. Nejlepší střelkyní Pražanek se stala s pěti brankami Veronika Galušková, sekundovaly jí čtyřgólové Franková, Fryčáková a Jačková.

MOL liga – dohrávka 6. kola
Slavia Praha – ŠŠK Prešov 27:22 (13:12)

Slávistky nevstoupily do duelu proti devátému celku neúplné tabulky MOL ligy v ideálním rozpoložení a 20 minut prvního dějství většinou prohrávaly. Až poté Veronika Galušková proměněným sedmimetrových hodem skóre poprvé přetočila na stranu pražského celku. Ten se pak prokousal k poločasovému vedení o jedinou branku 13:12.

Zlepšený vstup a výkon ve druhé půl hodině přinesl favorizovaným slávistkám rychlé vedení až o čtyři góly. Komplikace však nastala na začátku poslední desetiminutovky utkání, kdy se Prešovanky dostaly dvakrát na dostřel jediné branky. Ovšem od stavu 21:20 přišel útočný uragán slávistek, které posledních šest minut vyhrály 6:2 a rozhodly o svém celkovém vítězství 27:22.

Tým trenéra Františka Urbana nyní čeká nucená přestávka, kdy ostatní celky MOL ligy budou dohrávat své odložené duely kvůli pandemii koronaviru.

Pražanky by měly hrát o víkendu 13. a 14. února dvojutkání ve čtvrtfinále Poháru EHF v chorvatském Záhřebu proti tamní Lokomotivě.

Do MOL ligy se pravděpodobně vrátí 20. února na půdě dnešních soupeřek v Prešově. Podle provizorního programu je nejbližším domácím zápasem klíčový souboj s Zorou Olomouc v neděli 28. února.