​Jasná záležitost, stačí ji zopakovat

Slavia Praha poráží v první utkání 3. kola Poháru EHF Handball Käerjeng 37:21.

Házenkářky Slavie Praha zvítězily v prvním utkání třetího kola Poháru EHF nad lucemburským celkem Handball Käerjeng 37:21, po poločase 21:10. Zápas se hrál po dohodě klubů v Bascharage, městečku vzdáleném 18 kilometrů od metropole Lucemburku. Odveta se hraje hraje zítra, v neděli 22. listopadu od 18.00 hodin tamtéž. Pražaskám stačí k postupu jakákoliv výhra, remíza, dokonce i prohra o 15 branek.

Pohár EHF – 3. kolo
Slavia Praha – Handball Käerjeng 37:21 (21:10)

Velmi rychle rozhodl tým trenéra Františka Urbana o svém povinném vítězství. Na konci první desetiminutovky vedl o šest gólů, na dvojciferný rozdíl se dostal již o šest minut později.

„Za první poločas musím děvčatům vyslovit pochvalu. Do zápasu vstoupila maximálně koncentrovaně, zodpovědně a dodržela taktické pokyny. K rychlému vedení přispěla také brankářka Pavlína Michalská, která měla výborné zákroky. Po nich jsme se dostávali do rychlých protiútoků, které jsme proměňovali,“ hodnotil krátce po zápase kouč František Urban. Nejen pro Michalskou šlo o premiéru v evropských pohárech, první duely na evropské scéně si připsaly také Adéla Zimová, Tereza Vostárková, Martina Koudelková, Veronika Holečková a Denisa Holeňáková.

Vstup do druhé půle Pražankám sice vyšel střelecky, ale… „Tam bylo vidět, že jsme ztratili koncentraci, když jsme během sedmi minuit udělali šest technických chyb. Vše ale opět zachránila Pavlína Michalská. Naštěstí se tým vrátil ke hře z prvního poločasu, takže jsem neměl žádné obavy o výsledek,“ poznamenal Urban.

Adéla Zimová, Tereza Vostárková, Martina Koudelková, Pavlína Michalská, Veronika Holečková a Denisa Holeňáková (zleva) před premiérou v evropských pohárech. | Foto: Richard Toman 2x

Na otázku, jak s hráčkami zapracuje, aby soupeřky při nedělní odvetě nepodcenily, s nadsázkou odvětil: „To snad za mě udělá přímý přenos. Zápas uvidí rodiče, známí, fanoušci, takže to snad bude natolik zavazující, že hráčky zopakují výsledek ze soboty. Ale samozřejmě jim zopakuji, že si musíme dát pozor. A že mne zajímá také převedená hra.“

Již přes sobotním soubojem motivoval hráčky vedoucí týmu Richard Toman, když jim slíbil při vítězství o více než deset gólů povolené pivo k večeři.

V neděli dostanou více prostoru mladší hráčky, aby tzv. nasály atmosféru pohárových utkání. „Bude záležet jen na nich, jak šanci, kterou dostanou, využijí. Budou hrát tak dlouho, dokud se jim bude dařit. Nemám problém je nechat odehrát celé utkání. Je to jen na nich,“ uzavřel trenéra Slavie Praha František Urban., kterého potěšilo, že žádná ze svěřenkyň se nezranila a budou tedy připravené k nedělní odvetě.

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Šlejtrová, Koudelková – Holečková 2, Fraňková 4, Vostárková, Novotná 4, Holeňáková 3/2, Jačková 2. Míšová 6, N. Svobodová 2, Jelínková Líbalová, Fryčáková 4, M. Svobodová 2, Zimová 1, Galušková 7/4. Trenér: Urban.

Nejvíce branek Handball Käerjeng: Zuková 5/2, Marinová 4/1, Kazimerská, Cannataová po 3.

Rozhodčí: Rauchs, Linster (oba Lucembumrsko), sedmimetrové hody: 7/6 – 3/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: Maximální povolená návštěva 55 lidí.