​Skvělý začátek, vedení o 5, ale pak prohra

Házenkářky Slavie Praha překvapily v Poháru EHF favorizovanou Lokomotivu. Odveta již zítra

Obrana Slavie bojuje s pivotkou Lokomotivy Záhřeb.

Házenkářky Slavie Praha prohrály v prvním čtvrtfinále Poháru EHF v chorvatském Záhřebu s tamní Lokomotivou 25:30. Odveta se hraje již zítra v neděli 14. února od 18.00 hodin opět v Záhřebu. Tým trenéra Františka Urbana favorizované soupeřky v úvodu zápasu dokonale zaskočil, když si vytvořil až pětibrankový náskok. Nakonec však Pražanky o pět gólů prohrály. Nejlepší střelkyní Slavie byla se šesti brankami Veronika Galušková.

Pohár EHF – 1. zápas čtvrtfinále
Lokomotiva Záhřeb – Slavia Praha 30:25 (12:10)

Nečekaně, bravurně až výborně vstoupily slávistky do utkání proti favorizované Lokomotivě. Vedly 2:0, když skóre otevřela Magdalena Svobodová, ale vzápětí také 3:1, 5:2. A nepřestávaly udivovat. Ještě ve třinácté minutě jejich náskok vyrostl na rekordních pět branek. Jenže…

Pak se jejich brankostroj zasekl a domácí hráčky překonaly úvodní zaskočení a krizi. Postupně snižovaly a snižovaly náskok Pražanek. Ve 25. minutě ho vynulovaly a ve zbytku prvního dějství se posunuly k poločasovému vedení 12:10.

Ještě v úvodu druhé půle slávistky odolávaly, snížily, bojovaly o každý míč. A nejen to. Ve 45. minutě se dostaly na rozdíl jediného gólů, totéž se jim povedlo též o čtyři minuty později, kdy drama vrcholilo za stavu 22:21.

Závěrečná desetiminutovka prvního čtvrtfinálového duelu však patřila domácím, které se během pěti minut dopracovaly k pětibrankovému rozdílu, který udržely až do závěrečné sirény.

Konečné skóre 25:30 z pohledu Slavie pro nedělní odvetu znamená, že Pražanky musejí vyhrát o šest gólů, aby postoupily do semifinále. Stačí jim i výhra o pět branek, ale soupeřky ze Záhřebu by nesměly vstřelit více než 24 gólů.

Odveta je na programu zítra opět od 18.00 hodin a též ve Sportovní hale v Záhřebu.

Nejvíce branek Lokomotivy Záhřeb: D. Kalaus 7, S. Posavecová, Simaraová 4.
Sestava a branky Slavie Praha:
Michalská, Šlejtrová – Holečková 1, Franková 3, Studená, Vostárková 1, Novotná 3, Holeňáková, Jačková 5, Míšová 3, Jelínková-Líbalová, Fryčáková, M. Svobodová 3, Zimová, Galušková 6/1. Trenér: Urban.
Rozhodčí:
Bytyqi, Kasapi (Kosovo). Sedmimetrové hody: 2/1– 3/2. Vyloučení: 4:3. Bez diváků.

Odveta se hraje v nedělí 14. února 2021 od 18.00 hodin opět v Záhřebu.

Dvojice čtvrtfinále Poháru EHF

Lokomotiva Záhřeb (Chorvatsko) – Slavia Praha
Rincon Fertilidad Malaga (Španělsko) – A.C. PAOK Soluň (Řecko)
HC Galyčanka Lvov (Ukrajina) – Club Balonman Atletico Guardes (Španělsko)
Rocasa Gran Canaria (Španělsko) – Yalikavaksports Club (Turecko)

První utkání jsou na programu o víkendu 13. a 14. února 2021, odvety by se měly hrát o týden později, záleží na domluvě soupeřících klubů.

Dvojice pro semifinále Poháru EHF

Postupující z dvojice Rincon Fertilidad Malaga (Španělsko) – A.C. PAOK Soluň (Řecko) proti postupujícímu z Lokomotiva Záhřeb (Chorvatsko) – Slavia Praha
Postupující z dvojice Rocasa Gran Canaria (Španělsko) – Yalikavaksports Club (Turecko) proti postupujícímu z HC Galyčanka Lvov (Ukrajina) – Club Balonman Atletico Guardes (Španělsko)

Program A-týmu Slavie Praha

Neděle 14. února 2021 – 18.00 hodin: Slavia Praha – Lokomotiva Záhřeb, odveta čtvrtfinále Poháru EHF.
Sobota 20. února 2021: ŠŠK Prešov – Slavia Praha, 19. kolo.
Neděle 28. února 2021 – 13.00 hodin: Slavia Praha – Zora Olomouc, předehrávka 22. kola.
Středa 3. března 2021: Slavia Praha – DAC Dunajská Streda, 20. kolo.
Sobota 6. března 2021: Sokol Poruba – Slavia Praha, 21. kolo.
Středa 10. března 2021: DAC Dunajská Streda – Slavia Praha, dohrávka 7. kola.
Sobota 13. března 2021: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, dohrávka 11. kola.
27. března 2021: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 24. kolo.
10. dubna 2021: Slavia Praha – Sokol Písek, 26. kolo.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.