​Slávistky sice v Poháru EHF končí, ale …

Lokomotiva Záhřeb vyhrála i druhé čtvrtfinále, tentokrát 31:27, trenér Urban přesto chválí

Vendula Fryčáková (vpravo) a Adriana Míšová brání hráčku Lokomotivy Záhřeb.

Favoritky se prosadily a jdou dál. Lokomotiva Záhřeb i ve druhém čtvrtfinálovém utkání Poháru EHF porazila házenkářky Slavie Praha, po sobotním skóre 30:25, v neděli 31:27. Trenér pražského celku František Urban však své svěřenkyně chválí a oceňuje jejich výkon o obou duelech. Věří, že se hráčky takovou zkušenost přenesou do zbývajících zápasů česko-slovenské MOL ligy, v níž patří Slavii druhé místo.

Pohár EHF – odveta čtvrtfinále
Slavia Praha – Lokomotiva Záhřeb 27:31 (13:13)

Opět další skvělé utkání předvedly házenkářky Slavie proti favoritkám ze Záhřebu. Ze sobotní prohře o pět gólů se oklepaly a zase zkusily překvapit a tzv. jít po postupu. K němu potřebovaly vyhrát o šest branek. Již v prvním poločase ukázaly, že není nemožné se k němu přiblížit. Opakovaně vedly o dva góly. A přestože na konci prvního dějství podobným rozdílem prohrávaly, nakonec se dostaly k poločasové remíze 13:13.

Také po přestávce šlo o vyrovnaný boj, kdy se favorizované Chorvatky strachovaly o vítězství i postup. Ještě ve 48. minutě se slávistky dotáhly na dostřel jediné branky. Nakonec však přece jen rozhodla větší mezinárodní zkušenost z evropských pohárů a také širší lavička.

Nejlepší střelkyní Praženek byla v nedělním utkání. Magdalena Svobodová se sedmi brankami.

Lokomotiva zvítězila 31:27 a postoupila do semifinále Poháru EHF, kde se utká s vítězkami duelu Rincon Fertilidad Malaga (Španělsko) / A.C. PAOK Soluň (Řecko).

František Urban, trenér Slavie Praha: „Dnešní zápas byl hodně podobný tomu sobotnímu. Výsledkovou ‚houpačku‘ přičítám tomu, že jsem se snažil hodně střídat, aby naše děvčata byla fit i do druhého poločasu. Také proto, že sobotní utkání odehrálo jen sedm osm hráček. Rozumím tomu, že když byly na hřišti mladší hráčky, tak se objevily nějaké chyby, ale nebyly zásadní. A závěr? Bohužel se tam toho podepsalo více. Veronika Galušková neproměnila sedmimetrový hod, vypracovali jsme si šance, ale neskórovali z nich, naopak soupeřky z protiútoků daly góly. Ale celkově jsem s pohárovým dvojzápasem spokojený. Musím své hráčky velmi velmi pochválit. V neděli bojovaly ještě více a odhodlaněji než v sobotu. Pokud si toto přenesou do MOL ligy, bude to skvělé.“

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Šlejtrová – Holečková, Franková 1, Studená, Vostárková, Novotná, Holeňáková 1, Jačková 4, Míšová 5, Jelínková-Líbalová 3, Fryčáková 1, M. Svobodová 7, Zimová, Galušková 5/3. Trenér: Urban.
Nejvíce branek Lokomotivy Záhřeb: S. Posavecová 9, L. Kalausová 6/1, Simaraová 5.
Rozhodčí:
Bytyqi, Kasapi (Kosovo). Sedmimetrové hody: 4/3– 2/1. Vyloučení: 3:4. Bez diváků.
První utkání: 25:30, do semifinále postupuje Lokomotiva Záhřeb.

Dvojice pro semifinále Poháru EHF

Rincon Fertilidad Malaga (Španělsko) / A.C. PAOK Soluň (Řecko) – Lokomotiva Záhřeb (Chorvatsko)
Postupující z dvojice Rocasa Gran Canaria (Španělsko) – Yalikavaksports Club (Turecko) proti postupujícímu z HC Galyčanka Lvov (Ukrajina) – Club Balonman Atletico Guardes (Španělsko)

Program A-týmu Slavie Praha

Sobota 20. února 2021: ŠŠK Prešov – Slavia Praha, 19. kolo.
Neděle 28. února 2021 – 13.00 hodin: Slavia Praha – Zora Olomouc, předehrávka 22. kola.
Středa 3. března 2021: Slavia Praha – DAC Dunajská Streda, 20. kolo.
Sobota 6. března 2021: Sokol Poruba – Slavia Praha, 21. kolo.
Středa 10. března 2021: DAC Dunajská Streda – Slavia Praha, dohrávka 7. kola.
Sobota 13. března 2021: Iuventa Michalovce – Slavia Praha, dohrávka 11. kola.
27. března 2021: Slavia Praha – Iuventa Michalovce, 24. kolo.
10. dubna 2021: Slavia Praha – Sokol Písek, 26. kolo.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.