​Slávistky už jsou v Lucembursku

O víkendu tam sehrají dvě utkání třetího kola Poháru EHF proti celku Handball Käerjeng.

Házenkářky Slavie Praha se ve čtvrtek přesunuly do Lucemburska, kde o víkendu sehrají dvě utkání třetího kola Poháru EHF proti celku Handball Käerjeng. První zápas je na programu v sobotu 21. listopadu od 19.00 hodin, druhý o den později od 18.00 hodin.

Výprava pražského celku vyrazila za přísných bezpečnostních a hygienických opatření ve čtvrtek odpoledne na letiště Václava Havla v Praze, odkud odletěla do nizozemského Amsterdamu a následně do Lucemburku. Na tamním letišti čekal autobus, který 16 hráček a čtyři osoby realizačního týmu dopravil do 35 kilometrů vzdáleného Bascharage, které tvoří souměstí s Käerjengem.

Slávistky čeká v pátek od 14 do 16 hodin trénink a podvečer taktická příprava na pohárový dvojduel, do kterého půjde tým trenéra Františka Urbana jako favorit. „Ano, nemůžeme mít jiný cíl než postup. Soupeře jsem viděl na videozáznamu z minulé sezony, znám jejich soupisku, která se příliš nezměnila, takže věřím, že to zvládneme,“ poznamenal před odletem František Urban a doplnil: „Ještě více optimistický bych byl, kdybychom kvůli nouzovému stavu neměli měsíční přestávku.“

Všech dvacet členek a členů slávistické výpravy absolvovalo povinné testy na koronavirus a mohli odletět, protože všichni s negativním výsledkem.

Kádr Slavie Praha pro zápasy v Lucembursku

Brankářky: Pavlína Michalská, Martina Koudelková, Merkéta Šlejtrová.

Spojky: Julie Franková, Veronika Galušková, Denisa Holeňáková, Eliška Jačková, Adéla Novotná, Magdaléna Svobodová, Natálie Svobodová, Tereza Vostárková.

Křídla: Vendula Fryčáková, Veronika Holečková,

Pivotky: Lucie Jelínková, Adriana Míšová, Adéla Zimová.

Realizační tým: František Urban – trenér, Klára Nožičková – fyzioterapeutka, Richard Toman, Richard Toman ml.