Benefiční zápas v Havlíčkově Brodě

23.5. v 18,30 h hala TJ Jiskra v Havlíčkově Brodě

Benefiční zápas v Havlíčkově Brodě

V rámci benefičního utkání v Havlíčkově Brodě se budou vybírat peníze pro rehabilitační oddělení tamní nemocnice.

Myšlenka na benefiční utkání vznikla ve spolupráci s havlíčkobrodskou základní školou V Sadech už během listopadu loňského roku. „Nápad se mi hodně líbil, v minulosti jsme z tohoto regionu získaly mnoho skvělých hráček, které si později zahrály také za reprezentaci,“ prozrazuje předseda Slavie Richard Toman. Na mysli má třeba dlouholeté opory národního týmu Hanku Kvášovou nebo Lucii Satrapovou, právě její dres se bude v úterý dražit.

Program začne už po poledni, kdy hráčky navštíví nemocnici a setkají se s dětskými pacienty. Od 18:30 pak v havlíčkobrodské hale proběhne samotný benefiční zápas. „Přispět bude možné kromě dražby také dobrovolným vstupným, všechny vybrané peníze poputují dětskému rehabilitačnímu oddělení a sloužit budou k pomoci při léčbě skoliózy páteře,“ vysvětluje Richard Toman.

„Myslím, že to bude fajn zážitek i zkušenost. Věřím, že vykouzlíme dětem úsměv na tváři, proto to děláme, je to super myšlenka a jsem ráda, že můžeme pomoct,“ řekla Tereza Vostárková.

Z akce:

Jen tři dny po zisku mistrovského titulu se vrátily házenkářky pražské Slavie na palubovku. V Havlíčkově Brodu se zúčastnily exhibičního utkání s dětmi pro děti. Během celého dne si s hráči a hráčkami místní TJ Jiskra zatrénovaly, popovídaly při improvizované besedě o házené a rovněž podpořily charitativní dražbou brodskou nemocnici a její dětské rehabilitační oddělení.

Pozvání do Havlíčkova Brodu přijal tým z DHC Slavia Praha a celý den tak byl zaměřen na házenou. Část mistrovského kádru přijela již dopoledne a absolvovala tréninky s brodskými žáky. Házenkářky rovněž navštívily dětské rehabilitační oddělení havlíčkobrodské nemocnice.

Odpoledne se poté uskutečnila beseda žáků s hráčkami, exhibiční utkání i soutěžení v házenkářských dovednostních disciplínách. Příchozí se mohli rovněž podívat na mistrovskou trofej, případně se s ní vyfotografovat.

Vyvrcholením celé akce poté byla dražba reprezentačního dresu havlíčkobrodské odchovankyně a bývalé hráčky DHC Slavia Praha Lucie Satrapové.

Výtěžek z dražby, stejně jako příjem ze vstupného na večerní exhibiční zápas poté organizátoři poukázali brodské nemocnici právě pro dětské rehabilitační oddělení. Vybráno na dobrovolném vstupném bylo 10.000 Kč a dres se vydražil také za 10.000 Kč, nemocníce dostala tedy 20.000 Kč.

Foto: Karel Líbal

Článek k akci vyšel také v Pražském Deníku:

OBRAZEM: Házenkářky mistrovské Slavie sehrály exhibiční duel v Havlíčkově Brodu - Pražský deník (denik.cz)


Fotogalerie