Chybělo jen málo, prohra o gól DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 32:31

Chybělo jen málo prohra o gól DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 32:31

Vstup do utkání vyšel dobře, po čtyřech minutách jsme vedli 1:2 na půdě ostravského klubu. I bez Elišky Jačkové jsme se zpočátku dobře vypořádávali s vysunutou obranou domácích hráček, pak ale oba týmy začaly dělat dost technických chyb. Bohužel na naší straně jich bylo více a domácí hráčky začaly tvořit náskok až na +3. Markétu Šlejtrovou vystřídala v bráně Martina Koudelková, pár úspěšnými zásahy trochu znervózněla domácí. Do poločasu se týmy přetahovaly a stav v polovině utkání byl 16:14 pro Porubu.

Začátek druhé poloviny utkání opět v režii domácích hráček, navýšení náskoku až na +4 v 37. minutě zápasu. Pak začalo stahování náskoku. V 55. minutě utkání stav 32:28 a v tu chvíli vypadalo, že je po zápase - rozhodnuto, nicméně slávistky utkání zdramatizovaly a v poslední minutě, 8 sekund před koncem, snížily až na jeden gól na 32:31. Time-out domácího týmu, ztráta míče, ale už zbývaly poslední 2 sekundy a pokus zdálky se nevešel do branky. Hrát o pár sekund déle .. Utkání by slušela remíza ... Tentokrát to nevyšlo. Získané zkušenosti pro naše mladé / dorostenecké hráčky v dospělé házené.

Gratulace domácímu týmu.

František Urban:

Mrzí mě hrozně moc neproměněných šancí, které jsme si vypracovali a to nás stálo výhru. A nepodařilo se nám ubránit, tak jak jsme chtěli, spolupráci Mýlková - Tichá. Tyto dva faktory rozhodly o výsledku. Nemohu upřít snahu holkám, snažily se hrát naplno. Tedy s nasazením a odhodláním jsem spokojený. Máme za sebou třetí těžký zápas během týdne a další dva nás čekají v příštím.

Nejvíce branek dala v domácím týmu Petra Tichá (10), ve slávistickém Adriana Míšová (9) .

Další pokus získat body bude ve středu na horké půdě HC DAC Dunajská Streda ( odveta minulého domácího zápasu v Edenu, kdy jsme vyhrály 24:19), v Edenu by se mělo opět hrát v sobotu 13.3. od 16:30 h se Sokolem Písek.

V průběžné tabulce jsme na 3. místě za vedoucím Mostem a druhou Iuventou Michalovce.