Finále MOL ligy s Baníkem Most a rozlučka dvou hvězd!

Finále MOL ligy s Baníkem Most a rozlučka dvou hvězd!

Finále MOL ligy s Baníkem Most a rozlučka dvou hvězd!

Sobota 22.května 2021 bude posledním vystoupením domácích házenkářek ve svém svatostánku v letošní sezoně, bude ale také posledním představením dvou hvězd tohoto týmu před slávistickými fanoušky: kapitánky Elišky Jačkové a Veroniky Galuškové.

„Eliška Jačková je oficiálně registrovaná na ČSH od 3.5.2007, tedy téměř na den přesně 14 let, nicméně před touto registrací hrála bezmála 7 let za nejmladší mládežnické kategorie. V té době ještě nebyly registrační průkazy ale pouze žákovské, takže její srdce bije pro Slavii opravdu neuvěřitelných 20 let“, říká předseda klubu Richard Toman a dodává: „ Je jen málo takto oddaných, obětavých a poctivých hráček. Elí, jak jí říkáme, je bojovnicí a hecířkou týmu, odpovědná v přístupu k tréninkům a jiným aktivitám klubu. S výjimkou jednoho roku, kdy hostovala v Sokolu Písek, obětovala házené ve Slavii všechen svůj talent a čas. Bude těžko nahraditelná , je příkladem pro mladé talentované slávistky, ještě se pokusíme najít nějakou formu spolupráce ale zároveň si uvědomujeme, že ji čekají další životní výzvy a ze srdce jí přejeme mnoho štěstí, zdraví a úspěchů. Eliška bude patřit k TOP slávistickým házenkářským legendám“.

Konec úspěšné sportovní kariéry oznámila Eliška už v minulé sezoně nakonec se ale společně s klubem domluvili na prodloužení. „Strávila jsem se Slavií strašně moc krásných chvil, zážitků a emocí ale nedá se nic dělat, ráda bych se posunula v zaměstnání, za měsíc mě čeká svatba a samozřejmě bych chtěla mít i děti“, říká s úsměvem a slzou na krajíčku Eliška.

Veronika Galušková přestoupila z VŠ Plzeň do Prahy 1.9.2016.

„Je to „zlatá“ levá ruka! Verča je schopná dávat branky z neuvěřitelných pozic, kdy si už myslíte, že odtud gól padnout nemůže. Není náhodou nejlepší letošní střelkyní MOL ligy. Nikdo kromě blízkých rodinných přátel a nás v klubu neví, kolik bolesti musela přetrpět v minulých dvou sezonách kvůli vleklému zranění, často odcházela na střídačku se slzami v očích a po chvíli už opět dávala trenérovi signál, že se chce vrátit. S nadsázkou říkám, že s chrty by „Galu“ asi závod nevyhrála ale s jejím srdcem může v klidu lovit se lvy. I jí samozřejmě přejeme další úspěšnou kariéru a mnoho štěstí ,“ říká Richard Toman.

Veronika dodává: „Ráda bych se vrátila domů, kde mám práci, přítele a plánujeme společný život. Se Slavií jsem byla takto domluvená už před rokem a jsem ráda, že se rozcházíme v dobrém a že se mohu loučit finálovým utkáním. Vracím se do klubu, kde jsem vyrostla, kde hraje sestra i sestřenice, jedna teta je trenérka klubu a druhá teta s maminkou jsou zdravotnice klubu“.

S oběma hráčkami přineseme po skončení sezony obsáhlý rozhovor a plánujeme také ještě jedno rozloučení v průběhu podzimních zápasů.

První finálové utkání DHC Slavia Praha – DHK Baník Most se odehraje v sobotu 22.května v 16:30h v Edenu. Rozhodčími jsou Pavel Blanár, Jiří Opava.

PŘIJĎTE FANDIT, PODĚKOVAT VŠEM HRÁČKÁM A ROZLOUČIT SE S ELIŠKOU I VERONIKOU!!!

Vstup je zdarma a z určené kapacity zbývá už jen 52 míst. Pokud máte zájem, napište na emailovou adresu: hazenaslavia@seznam.cz své jméno (případně vč. jmen dalších). Informace ke vstupu jsou ZDE:
Kdo nemůže dorazit do haly v Edenu, můe se dívat na TV Com: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Haz...