Je za námi základní část MOL ligy - prohra v posledním zápase základní části v Michalovcích

Je za námi základní část MOL ligy

Je za námi základní část MOL ligy - prohra v Michalovcích

V neděli 11.4. jsme uzavřeli základní část MOL ligy posledním utkáním na půdě Iuventy Michalovce. Tým měl v nohách a rukách včerejší vítězný domácí zápas se Sokolem Písek a odcestoval na Slovensko se ziskem 28 bodů v průběžné tabulce MOL ligy.

Utkání bylo příležitostí získat zkušenosti pro mladé hráčky ze Slavie, pokusit se získat nějaký bodový zisk u favorita soutěže a tím se dostat v konečné tabulce na 2. místo mezi českými celky. Nicméně z pohledu nasazení do dvojic v play off o zisk Mistra ČR již nic neřešilo - soupeř je jasný a bude jím DHK Zora Olomouc.

Náš horší vstup do utkání, kdy domácí v 11. minutě vedli 6:1, pak už se povedlo na vstřelené branky domácích reagovat i z naší strany. Poločas byl 19:11 pro domácí Iuventu. Na začátku druhé půlky naše krátké nadechnutí se a stažení na -6. Pak už si ale domácí tým utkání pohlídal a dotáhl do vítězného konce 34:24. V utkání bylo i hodně 2 minutových trestů.

Nejlepšími střelkyněmi byly u domácích Adriána Holejová s 8 vstřelenými brankami, u sešívaných pak s 5 brankami Tereza Vostárková a Adriana Míšová.

Veronika Galušková nadále vede tabulku nejlepších střelkyň celé MOL ligy se 141 vstřelenými brankami.

Následuje reprezentační pauza, kdy se vydá na soustředění A týmu žen Julie Franková a k záložnímu týmu do Luhačovic Veronika Holečková.

DHC Slavia Praha tedy získala v základní části MOL ligy ve 22 zápasech 28 bodů (14 výher, 8 proher), pozitivní celkové skóre 629:609, 5. místo mezi česko-slovenskými týmy, 3. místo v české části.

První dva týdny čeká tým Slavii tvrdší část tréninku a přípravy na semifinále play off o titul Mistra ČR, v posledním týdnu před prvním utkání pak ladění a pečlivá příprava na tým DHK Zory Olomouc.