Pohár EHF W na Faerských ostrovech

H71 - DHC Slavia Praha pohár EHF - postup H71

3. kolo poháru EHF W na Faerských ostrovech

Oba zápasy jsou na programu o tomto víkendu, v sobotu a v neděli od 20 hodin CET v Torshavn, Holin A Halsi.

Rozhodčími jsou: p. Radcenko, p. Persis z Lotyšska.

Delegátem: p. Stefánsson z Islandu.

V prvním zápase porážíme domácí H71 27:29, ve druhém utkání ale vyhrává H71 24:29 a postupuje tým z Faerských ostrovů.

Prohrou 24:29 v odvetném utkání s H71 se letos loučíme s Evropským pohárem.

Dvojzápas evropského poháru proti tymu z Faerských ostrovů H 71 hodnotí trenér Jan Salač:
Vydařil se nám vstup do prvního zápasu. Od prvních minut jsme byli ve vedení a byla jen škoda, že jsme nedokázali slibně se vyvíjející skóre, kdy jsme vedli třikrát až o čtyři branky, dovést do výraznějšího brankového rozdílu. Herní výkyvy v naši hře umožnili soupeři vždy korekci výsledku. I tak vítězství o dvě branky nám dávalo naději do utkání druhého.
V tom se nám bohužel vůbec nepovedl úvod a rychle jsme prohrávali až o 6 branek. Obrovským nasazením a zlepšenou hrou jsme ale do poločasu snížili na jedinou branku. V druhém poločase jsme šli dokonce do vedení o dvě branky, ale závěr utkání patřil velice dobře silově vybaveným soupeřkám.
V obou utkáních a především v tom druhém jsme se nedokázali vypořádat s individualitami soupeřek, především pak s Mittün Jana. Oproti prvnímu utkání se dokázala blýsknout i gólmanka soupeřek a veliké problémy jsme měli z houževnatou a agresivní obranou domácích. I přes obrovskou snahu výsledek zvrátit se nám toto nepodařilo. Velké zklamání bylo vidět na tvářích všech po konečném hvizdu. Nicméně je potřeba říci, že naše hráčky odvedly obrovský kus práce a i když ne vždy bylo vše perfektní je potřeba tým pochválit.