Předsezonní informace předsedy klubu pro Deník

Předsezonní informace předsedy klubu pro Deník

Předsezonní informace předsedy klubu pro Deník

Rychle zapomenout.

Po deseti letech skončily házenkářky pražské Slavie v interlize bez medaile. V těchto dnech pokračují v plné přípravě na novou sezonu, ve které mají jediný cíl: Zahrát si opět ve finále. Pomoci k tomu má zbrusu nové prostředí tradiční haly v Edenu, návrat reprezentační brankářky Petry Kudláčkové i další změny v kádru a herním stylu týmu.

Do nové sezony vstoupí slávistické házenkářky v novém prostředí. „V hale je nový lak na hrací ploše, stejně tak nové značení hřišť,“ popisuje předseda DHC Slavia Praha Richard Toman. „Dominuje tomu samozřejmě házenkářské hřiště, ale vzhledem k postupu basketbalistů do nejvyšší soutěže je tam i značení pro basket.“ Novinkou budou během zápasů také okolo hrací plochy umístěné aktivní reklamní led panely.

ZMĚNY V KÁDRU

Reprezentační gólmanka Petra Kudláčková se vrátila po čtyřech letech v zahraničí do mateřské Slavie Praha.

Největší posilou Slavie je pochopitelně příchod reprezentační gólmanky Petry Kudláčkové. „Do týmu přišly ještě z Plzně další brankářka Michaela Malá a z Kynžvartu křídelnice Nikola Švihnosová,“ představuje změny v kádru R. Toman.

Senzační přestup. Reprezentační gólmanka Kudláčková se vrací z Francie do Slavie

Z loňské sestavy odešly střelkyně Magdaléna Svobodová a brankářka Markéta Šlejtrová. „Svobodová zůstává hráčkou Slavie, v Písku bude působit na roční limitovaný přestup,“ dodává šéf oddílu.

FINIŠUJÍCÍ PŘÍPRAVA

Utkání DHC Slavia Praha a DHC Plzeň

Slávistky odehrály během léta dostatek přípravných zápasů. Začaly s Kynžvartem, dvakrát se poměřily se Stockerau, prověřily je i duely s Lokomotivou Záhřeb, Skuru IK, BSV Zwickau, DHC Plzeň a ATH Handball.

Tím ale sehrávání týmu nekončí. V sobotu dvacátého srpna čeká slávistky turnaj v maďarském Mossonmagyárováru ( prohra s domácím týmem 44:24, prohra s DAC Dunajská Streda 33:28), poslední srpnový víkend potom domácí turnaj. „Přijedou polský tým Chorzów, slovenská Šaľa a DHC Plzeň,“ prozradil R. Toman.

CÍLE DO SEZONY

V sezoně 2020/2021 získaly házenkářky Slavie stříbrné medaile. Po letošním pátém místě by se rády opět na konci nadcházející sezony probojovaly do finále.

Po loňském propadáku mají v Edenu opět ty nejvyšší ambice „Minimálně finále,“ má jasno Richard Toman. „Tým je mladý, perspektivní, složený z kadetských a juniorských reprezentantek, doplněný o velezkušené duo Kudláčková, Weisenbilderová. Trochu jsme také posunuli hráčkám pozice, změnili jsme částečně herní systém,“ naznačuje recept, které by měl tým vrátit do bojů o medaile.

První ligové utkání čeká na Slavii třetího září doma proti Michalovcům.

Slavia se opět zúčastní také Poháru EHF, kde jí do druhého kvalifikačního kola los přisoudil za soupeře izraelský Holon. „Zápasy se hrají sice až v říjnu, ale již teď jsme se dohodli, že se oba zápasy odehrají v Praze. V poslední době jsme hráli většinou oba zápasy venku, nyní tedy budou mít diváci možnost vidět evropský pohár opět na vlastní oči. Věřím, že se nám podaří postoupit v Evropě co nejdál,“ uvedl R. Toman.

MYSLÍ SE I NA FANOUŠKY

Prvoligové slávistické oddíly házené, basketbalu a futsalu nabídnou svým příznivcům společnou permanentní vstupenku na celou sezonu.

Během přípravy na novou sezonu myslí na Slavii i na své fanoušky. Těm připravili atraktivní příležitost. „Dáme našim věrným příznivcům možnost koupit si společnou permanentku na slávistické sálové sporty, tedy házenou, basketbal a futsal. Její cena bude tisíc korun a obsáhne přibližně padesát zápasů v sezoně, což je myslím výhodné,“ uzavírá předsezonní povídání R. Toman.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

https://prazsky.denik.cz/ostatni_region/nove-prost...