První semifinále play off pro DHC Slavia Praha 24:22

Výhra v prvním semifinále

První semifinále play off pro DHC Slavia Praha

V sobotu 8.5. od 17 hod. začalo play off o Mistra ČR utkáním v pražské hale v Edenu. Do zápasu jsme nastoupili prakticky v plném složení, pouze Adéla Novotná je ještě v rekonvalescenci.

Vstup do utkání byl vcelku vyrovnaný z obou stran, pomalu se ale přeci jen výsledek začal překlápět na stranu domácího družstva.

Obě brankářky DHC Slavia Praha Markéta i Šlejtrová Pavlína Pavelská předvedly několik dobrých zákroků a také se dařilo nejlepší střelkyni základní části MOL ligy Veronice Galuškové (141 branek v základní části MOL ligy).

Z křídla byly nebezpečné jak domácí V. Fryčáková i A. Míšová. Domácí hráčky byly v prvním poločase lepší v postupném útoku, olomoucké hráčky minimálně v první čtvrtině utkání hrozily v rychlého protiútoku. V útoku hostujícího týmu hrozily Kapsová a Přikrylová.

V poločase byl výsledek 16:11.

V druhém poločase začaly olomoucké hráčky náskok Slavie stahovat, v 38. minutě byl stav už jen 17:15. Pak byly vyloučené postupně na obou stranách a oba týmy hrály dlouhé úseky hry v přesilových situacích. Slavii se povedlo odskočit na +4. Boj ale pokračoval, hostující tým se nevzdával. Několika úspěšnými zákroky se blýskla domácí brankářka Pavlína Pavelská a začaly fungovat i kombinace domácích spojek s pivotem. Rozchytala se i hostující Polášková a na konci se schylovalo k dramatu, nicméně domácí hráčky si konec již pohlídaly a vyhrály 24:22.

Nejvíce branek v domácím dresu dala V. Galušková 7 a M. Svobodová 5, v hostujícím dresu daly po 4 brankách Přikrylová, Závišková a Kapsová.

Utkání bylo vcelku vyrovnané, odveta bude o příštím víkendu v sobotu na půdě domácí ZORY Olomouc, vezeme si náskok 2 branek. Startuje se od 17,30 h a mělo by být ke shlédnutí na TV COM. Rozhodčími budou Hanák Michal, Pavlíček Luboš.