Slavia podruhé prohrává, 25:33 se Zorou

K vítězství nepomohlo ani osm branek Veroniky Galuškové. Zastínila ji domácí Kubáčková.

Sestry Fryčákovy proti sobě. Slávistka Vendula (vpravo) a Tereza ze Zory.

Házenkářky Slavie Praha prohrály v dohrávce 9. kola MOL ligy v Olomouci s domácí Zorou 25:33, po poločase 14:18. Pro tým trenéra Františka Urbana jde o druhé zaváhání v probíhajícím ročníku společné česko-slovenské soutěže. Přesto však Pražanky zůstávají v neúplné tabulce druhé za vedoucím Baníkem Most, na bronzovou pozici se posunula právě Olomouc.

MOL liga – dohrávka 9. kola
Zora Olomouc – Slavia Praha 33:25 (18:14)

Slávistky vstupovaly do duelu v Olomouci jako mírné favoritky, a přestože sice jako první inkasovaly, během pár minut dokázaly skóre otočit a opakovaně vedly.

Jenže… Ještě v 21. minutě držely Pražanky remízový stav 12:12, ale onu poslední devítiminutovku prohrály 3:6 a tím se domácí dostali k poločasovému vedení 18:14.

Ještě hůře bylo hned v první minutě po přestávce, když slávistky dvakrát inkasovaly. Nepomohl oddychový čas, ani změna taktiky, Zora navýšila náskok až na rozdíl devíti gólů, slávistky v závěru už jen mírně snížily.

František Urban, trenér Slavie Praha: „Bohužel dnešní zápas nám nevyšel. Olomouc vyhrála zaslouženě, protože my jsme se za celý zápas nedokázali dostat do správného tempa a herní pohody. Nechci se vymlouvat, ale možná už na nás bylo moc, že jsme odehráli třetí zápas v jediném týdnu, takže se na hráčkách projevila únava. Ale spíš mě mrzí, že jsme neubránili jedinou hráčku Olomouce Kubáčkovou, která nám vstřelila jedenáct gólů. A to přestože jsme na ni byli připravení. Klíčovým momentem byla první minuta druhé půle, kdy jsme dostali branku, poté ztratili míč v obraně, inkasovali podruhé a najednou jsme prohrávali o šest gólů. Zkoušeli jsme jak osobní obranu, tak zónovou celoplošnou, ale nic nepomohlo.“

Tým bude v pondělí trénovat, pak dostanou hráčku volno. V neděli 27. prosince se sejdou k prvnímu povánočnímu tréninku, aby zahájily přípravu na poslední zápas v letošním roce, kdy se 30. prosince od 13.00 hodin doma utkají s DHC Plzeň.

Nejvíce branek Zory Olomouc: Kubáčková 11/2, Kašpárková 5, Kapsová 4.
Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Koudelková, Šlejtrová – N. Svobodová 1, Studená, Franková 4, Galušková 8/4, Jelínková Líbalová, Míšová 3, Holeňáková 2, Zimová, Novotná 1, M. Svobodová 1, Holečková, Vostráková 2, Fryčáková 3.
Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4. Vyloučení: 3:2. Bez diváků.

Další výsledky MOL ligy: Sokol Písek – Baník Most 22:29, DHC Plzeň – PSG Zlín 25:25.

Program A-týmu Slavie Praha

Středa 30. prosince 2020 – 13.00 hodin: Slavia Praha – DHC Plzeň.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.