Tým žen se sešel na společném rautu k ukončení sezony

Hodnocení sezóny A týmu žen

Tým žen se sešel na společném rautu k ukončení sezony

Právě skončený letošní soutěžní ročník byl pro družstvo žen jeden z nejhorších za posledních 10 let z pohledu výsledkového umístění.

V Poháru EHF jsme jako nasazení do druhého kola této soutěže vyřadili italské Messtrino (28:23; 26:21). Los nám do 3.kola přidělil tradičního interligového rivala Sokol Písek, který jsme doma přehráli jen o 1 branku (35:34) ale nestačili jsme v odvetě a prohráli 22:27, což znamenalo vyřazení z dalších bojů.

Ani účast v Českém poháru děvčatům nevyšla podle představ – ve čtvrtfinále nás vyřadil interligový nováček Lázně Kynžvart (26:33), a tak i v této soutěži jsme byli nuceni v prosinci skončit.

V interlize MOL jsme ukončili letošní trápení na nelichotivém 9. místě (s pouhými 23 body), které nás odsoudilo po 8 letech hrát play-out. Skupinu o udržení jsme nakonec vyhráli, a obsadili tak konečné 5. místo mezi českými kluby s rozdílem pouhých 2 bodů od 7.místa.

Management klubu tedy na společném setkání s hráčkami vyjádřil hlubokou nespokojenost s průběhem a výsledky letošní sezony. Příčiny, důvody i následky nesplnění letošního cíle, kterým (jako každoročně) bylo postoupení do bojů play-off o titul Mistra ČR se budou diskutovat při herním hodnocení činnosti družstva a jednotlivých hráček na společné interní schůzce příští týden.

Důvodem herního propadu může být i i fatální zásah do existence klubu, totiž vyřazení DHC Slavie z Victorie VSC, resortního centra MŠMT.

Jako jeden z hlavních dodavatelů českých reprezentací v seniorské i juniorských kategoriích a současně klub se statutem Tréninkového centra mládeže, se od září 2021 potýkáme s finančními problémy, které momentálně ohrožují jeho další existenci. Tato situace vznikla z úřední moci, tzv. „úředním zásahem“, nikoliv tedy špatnou prací ani špatným hospodařením klubu, kdy v červnu roku 2021 byl DHC Slavia Praha, do té doby 17 let součást Univerzitního sportovního centra VSC Victoria vyřazen ukončením smlouvy s dvouměsíční výpovědní lhůtou a tím pádem s okamžitým efektem odříznut od významného zdroje financování. A to i přes předem odsouhlasený a schválený rozpočet na 4Q roku 2021!

Pochopení i rychlé řešení jsme nalezli u Českého svazu házené, který nám nejprve poskytnul půjčku s tříletým obdobím splatnosti a vzápětí pak jednorázovou finanční dotaci.

Správní rada klubu intenzivně hledá náhradní zdroje financování jak mezi státními institucemi tak v soukromé podnikatelské sféře.

I přes neradostné letošní bilancování musíme a chceme být pozitivní : jsme rádi za zařazování mladých juniorek do extraligových zápasů. V tomto trendu budeme i nadále a možná s ještě větším důrazem pokračovat. V nejbližší době vás budeme na našich sociálních sítí informovat o připravovaných novinkách nejen v kádru týmu ale i v aktivitách pro přilákání více diváků na naše domácí zápasy.

Poděkování za podporu patří všem věrným fanouškům, přátelům klubu a Slavie, partnerům a sponzorům. Společně s vámi se těšíme na příští úspěšnou sezonu 2022-2023!

Fotogalerie