V prvním domácím zápase prohra s Porubou 24:30

Los nám přisoudil velmi silného protivníka hned na začátku MOL ligy - dorazil tým DHC Sokol Poruba i s novým trenérem hostí panem Alešem Trojkou.

Začátek utkání se Slavii povedl a vedlo se 4:0. Pak se ale zvedly hostující hráčky, především Petra Tichá dokázala proměňovat dohrávané situace na pivota. Od 14. minuty utkání se dokázaly hráčky z Poruby více koncentrovat na proměňování jasných střeleckých situací a do poločasu převzaly iniciativu a skóre se zastavilo o přestávce na stavu 13:17.

Vstup do druhé poloviny utkání byl vyrovnaný, po time-outu domácího trenéra Urbana se povedlo stáhnout čtyřmi brankami stav až na 20:22. Pak ale, opět po time-outu tentokráte hostující lavičky, začala úřadovat brankářka Poruby Hřebejková a hlavně slávistky přestaly trefovat z dobrých pozic. Na konci už se nepovedlo domácím zatlačit soupeře a inkasovaly další branky.

Fotografie k zápasu ve Fotogalerii od p. Ladislava Nussbauera.

Hodnocení trenérů je ke shlédnutí zde:

V dalším kole jede DHC Slavia Praha do Stupavy, doma pak hostíme nováčka z Lázní Kynžvart 18.9. v hale v Edenu.