Ve čtvrtek utkání v Šaľe

​Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí MOL liga- ve čtvrtek utkání v Šaľe

Po reprezentační přestávce se opět rozjíždí MOL liga

V minulých dnech se uskutečnil reprezentační kemp a dvojzápas s Polskem, kterého se účastnila z našeho týmu i Julie Franková - Julie nám k akci a své účasti řekla:

Minulý týden jsem strávila na reprezentačním srazu v Polsku. Za tu dobu jsme absolvovali 9 náročných tréninků, kde jsme se připravovali na kvalifikaci na mistrovství světa. Odehrály jsme dva zápasy proti reprezentaci Polska. Ve druhém zápase jsem dostala hodně herního prostoru, za což jsem moc ráda. Je skvělé trénovat a hrát mezi těmi nejlepšími. Je to pro mě rozhodně velkou výzvou a motivací do budoucna.

Ostatní děvčata po posledním zápasu dostala volno už od pátku, protože jsme za 10 dní absolvovali 4 zápasy se silnými soupeři.

Od pondělí jsme začali s tréninkem a bylo vidět, že prodloužený víkend přišel vhod. Reprezentační týden jsme využili na doléčeni zranění z posledního zápasového období, "dobití baterek" a samozřejmě na zlepšení herních činností. Víkend měla děvčata znova volno. V rámci prevence jsme v průběhu týdne absolvovali odběr krve na protilátky.


A pak už začala příprava na další zápasy MOL ligy. Ve čtvrtek jedeme na Slovensko do Šaľy a o víkendu hostíme v neděli Iuventu Michalovce.

Připomínáme, že doma jsme vyhráli se Šaľou v lednu o jeden gól 27:26.

V jakém stavu je tedy náš tým, jak se povedlo potrénovat a co můžeme od zápasu v Šaľe očekávat? Zeptali jsme se trenéra týmu pana Františka Urbana:

V pondělí jsme zahájili přípravu na nejbližšího soupeře Šaľu. V úterý a ve středu proběhla i video analýza a tréninky už byly zaměřené na taktiku útočné a obranné hry Šaľy. Po covidové pauze se od minulého týdnu pomalu do plné tréninkové zátěže vrátila Pavlína Michalská, která chyběla v posledních čtyřech utkáních. Bohužel týden na doléčení nestačil pro Magdalénu Svobodovou, která poslední čtyři zápasy hrála se sebezapřením. Po konzultaci s MUDr. Karolínou Velebovou jsme se rozhodli nechat prostor na úplné uzdravení, protože se jedná o odhodovou ruku a do budoucna by nedoléčení mohlo způsobit větší potíže. I přes tomuto oslabení a vědomí si síly týmu Šaľy zejména na vlastní palubovce, jsme odhodlaní odehrát co nejlepší zápas. Tak uvidíme, v jaké formě budou oba týmy po reprezentační přestávce.


V aktuální tabulce MOL ligy je HK Slovan Duslo Šaľa na 7. místě se 13 body, DHC Slavia Praha na 3. místě s 26 body ( má ale o 3 sehrané zápasy více než soupeř). Střeleckou tabulku celé soutěže nadále vede Veronika Galušková se 117 vstřelenými brankami.

Poslední dvě kola základní části MOL ligy nás pak čekají o druhém dubnovém víkendu, kdy hrajeme v sobotu doma s Pískem a nedělní odvetu v Michalovcích.