​Slávistky vítězí 27:26 na Šalou a jsou druhé

Nejlepší střelkyní utkání byla s osmi brankami Novotná, šestkrát se trefily Galušková a Míšová

Veronika Galušková uniká obraně Šaly. | Foto: Denisa Kisialová

Házenkářky Slavie Praha porazily v dohrávce 10. kola MOL ligy Slovan Duslo Šala 27:26, po poločase 14:16, a v neúplné tabulce jim stále patří druhé místo za Baníkem Most. Pro Pražanky šlo o vstup do druhé poloviny sezony, ve svých dvanácti odehraných utkání jen třikrát prohrály a s náskokem si udržující pozici zajišťující postup do české části play-off.

MOL liga – dohrávka 10. kola
Slavia Praha – Slovan Duslo Šala 27:26 (14:16)

Klasické „houpačkové“ utkání odehrály svěřenkyně trenéra Františka Urbana proti Šale. Krátce po úvodním vhazování prohrávaly, vzápětí vyrovnaly, ale opět prohrávaly. A to až to 13. minuty, kdy se poprvé ujaly vedení 8:7. Pak ještě třikrát vedly o dvě branky, ale závěr prvního dějství patřil hráčkám Šaly, které dokázaly získat poločasové vedení 16:14.

To udržely jen šest minut, pak Magdalena Svobodová vyrovnala a od toho okamžiku už měly slávistky navrch. Jen jednou dovolily soupeřkám vyrovnat, jinak mířily za vydřenou výhrou, kterou stvrdila v poslední minutě Veronika Galušková svou šestou brankou. Přestože na ni ještě Slovenky zareagovaly gólem v posledních sekundách dramatického duelu, na vítězství domácích se nic nezměnilo.

Nejlepší střelkyní Slavie se stala s osmi góly Adéla Novotná, šestkrát se též prosadila Adriana Míšová.

Pražanky by měly odehrát nejbližší ligové utkání ve středu 20. ledna doma proti ŠŠK Prešov, ale protože slovenský tým nedorazil k víkendovému utkání v Plzni, zřejmě proti onemocnění COVID-19 v kádru, tak se o osudu zápasu rozhodne v pondělí.

František Urban, trenér Slavie Praha: „V první půli naše hráčky nepředvedly očekávaný výkon, přestože jsme si vytvořili šance, ale neproměňovali jsme je. Bohužel ani brankářka Pavlína Michalská nepředvedla svůj standardní výkon. Soupeřky před přestávkou využily šance a dostaly se do vedení. Do druhého poločasu jsme vystřídali brankářku, kdy nastoupila Markéta Šlejtrová, která předvedla pár výborných zákroků v těch pravých momentech. K tomu jsme přidali pár gólů z rychlých protiútoků, které nám díky naší kreativitě vyšly. V tomto okamžiku se utkání tzv. lámalo v náš prospěch. A poté, co jsme skóre skutečně otočili, tak už jsme pak v zápase neprohrávali, což nám dodalo klidu do závěrečné fáze zápasu.“

Sestava a branky Slavie Praha: Michalská, Koudelková, Šlejtrová – Holečková, Franková, Studená, Vostárková, Novotná 8, Holeňáková, Jačková, Míšová 6, N. Svobodová, Jelínková Líbalová, Fryčáková 4, M. Svobodová 3, Galušková 6/1.
Nejvíce branek Slovanu Duslo Šala: Königová 6, Némethová 6/4, Varjassiová 5.
Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 2:6. Bez diváků.

Předběžný program A-týmu Slavie Praha

Středa 20. ledna 2021 – 16.00 hodin: Slavia Praha – ŠŠK Prešov.
Neděle 28. února 2021 – 13.00 hodin: Slavia Praha – Zora Olomouc.

Poslední 26. kolo základní část MOL ligy by se mělo hrát 10. dubna 2021. Semifinále českého play-off, stejně jako skupina o záchranu, mají začít 24. dubna. Finále a o třetí místo je na programu o víkendech 8.-9. a případně 15.-16. května. Sestupující bude známý nejpozději 20. května.

Vítězný klub společné česko-slovenské MOL ligy získá prémii 63 tisíc korun, druhý bere 45 000 a třetí 27 000 korun. Účastnický poplatek za start v MOL lize činí 29 000 korun z důvodu pandemie koronaviru.