Prohra s Iuventou Michalovce 18:30

Prohra v dalším těžkém utkání s top týmem MOL ligy 18:30

Druhá prohra na domácím hřišti - s Iuventou Michalovce prohráváme 18:30

V dnešním zápase jsme se opět museli obejít bez zraněných opor Magdalény Svobodové a Adély Novotné.

Větší šanci tak dostala zejména levá spojka Tereza Vostárková z dorostu (roč. 2002 ), stejně jako v minulém zápase se Šaľou, a dnes také i Veronika Holečková (roč. 2003 ).

Adriana Míšová již dlouhodobě zaskakuje na pravém křídle za zraněnou Adélu Novotnou, během druhé půle zde alternovala i Veronika Galušková.

Plán před utkáním s favoritem celé soutěže byl se co nejvíce zaměřit na střeleckou úspěšnost, hrát pevnou obranu a zejména byla důležitá pomoc od brankářek týmu. A v prvním poločase Markéta Šlejtrová opravdu týmu velmi pomohla a předvedla několik vynikajících zákroků! Škoda přesilovky, okolo 24. minuty, kdy jsme nedokázali vstřelit branku a jednu inkasovali. Poločas tak byl 11:12.

Na začátku druhého poločasu bylo ale mnoho technických chyb od hráček Slavie. V prvních 15 minutách druhé půle Slavia dokázala vstřelit pouze 2 branky ... Iuventa se dostala do 9 brankového vedení a navíc se soupeři také rozchytala brankářka Yablonska-Bobal a zamkla bránu. Ve druhé půlce si v domácím týmu zahrály i další dorostenky, Holeňáková, Koudelková a Zimová.

První poločas byl tedy vyrovnaný, ve druhém už byla znát převaha hostujícího týmu a jeho širší a hlavně zkušenější kádr.

Rozhovory s trenéry jsou ke shlédnutí zde:

Nejvíce branek vstřelila v domácím týmu opět Veronika Galušková ( 6 ), v týmu Iuventy pak Bibiana Štefaniková ( 12 ).

Utkání řídila zkušená dvojice mezinárodních rozhodčí pánové Václav Horáček a Jiří Novotný.

V tabulce česko-slovenské MOL ligy DHC Slavia Praha klesla na 4. místo ( předskočila nás po víkendových zápasech HC DAC Dunajská Streda).

Poslední dvě kola základní části MOL ligy nás pak čekají o druhém dubnovém víkendu, kdy hrajeme v sobotu doma s Pískem a nedělní odvetu v Michalovcích. V nadstavbové části play-off to prozatím vypadá ( semifinále o titul Mistra ČR) na zápasy s DHK Zora Olomouc.