Prohra v Olomouci 27:25 ale postup do finále!

Postupujeme do finále!

Díky vyššímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře postupujeme do finále a zahrajeme si o titul Mistra ČR.

V prvním utkání jsme v Edenu zvítězili 24:22, dnes to bylo drama až do konce.

Na začátku utkání lepší vstup domácích, dost nepřesností ve hře, prostě nervozita byla .. V posledních 10 minutách první půle se povedlo dotáhnout ztrátu a přetočit poločasové skóre na +1 pro Slavii. Start druhé půle se povedl, pak ale začaly nervy hrát i u slávistek. Olomouci zachytala domácí brankářka Polášková a došlo ke skóre, které jsme si nepřáli - domácí tým vedl +3 a v tu chvíli by postupoval. Slávistkám se povedly akce, na začátku poslední minuty byl stav 27:25 a postupovala Slavie. Domácí hráčky měly míč a mohly vstřelit rozhodující branku, ale udělaly technickou chybu hozením míče do autu a pak už jim neumožnila Slavie vstřelit postupovou branku.

Nejvíce branek dala u domácích Kašpárková 6 branek a u Slavie M. Svobodová a Galušková také po 6 brankách.

Článek a video reportáž České televize ke shlédnutí zde:

Jak avizovali trenéři po prvním semifinálovém utkání dvojzápas byl vyrovnaný, rozhodovaly maličkosti a i nabrané zkušenosti z pohárových utkání.

Děkujeme ZOŘE Olomouc za napínavé férové dvojutkání a přejeme jim v bitvách o bronz hodně úspěchu.

Jdeme do finále!! Ještě jedna šance pro tuhle partu se poprat s Mostem o titul.